БУНДЕСЛИГА: Бајерн рутински, Борусија испустила победу

22.11.2014. 17:31 20:47
FK Bajern Minhen
ФК Бајерн Минхен / Извор: Бета/АП

"Баварци" су на "Алијанц арени" савладали Хофенхајм са 4:0, док је Борусија у одиграла 2:2 са екипом Пардерборна.

Капитен немачке репрезентације, Бастијан Швајнштајгер, запечатио је судбину Хофенхајма, а Бајерн је остварио још једну, 10. победу у овом шампионату. Геце и Левандовски су били стрелци у првом полувремену, док је трећи гол постигао Холанђанин Робен. Изузетно ефикасно коло у Немачкој обележила је утакмиц између Шалкеа и "вукова" из Волфсбурга, на којој су домаћини славили са 3:2. Екипа из Гелзенкирхена имала је чак три гола предноси, али је другопласирани тим Бундеслиге у 37. минуту смањио преко Олића. До краја сусрет дански репрезентативац Николас Бендтнер је погодио за 3:2, али гости нису имали снаге да стигну до бода.

Bastijan Švajnštajger
Бастијан Швајнштајгер / Извор: Бета/АП

Борусија је пропустила прилику да тријумфује на другој узастопној утакмици, а да им не цветају руже у овој сезони, сведочи и чињеница да им није било довољно ни два гола разлике против новајлије Падерборна. Обамејанг и Ројс били су стрелци за "мирних" 0:2, али је прво Руп у 60., а затим и Саџлик у 81., донео реми својој екипи. Српски репрезентативац Милош Јојић, ушао је у 67. минуту уместо повређеног Марка Ројса.