БУНДЕСЛИГА: Хановер срушио Шалке

23.08.2014. 18:02
Detalj sa meča prvog kola Bindeslige između Hanovera i Šalkea
Детаљ са меча првог кола Биндеслиге између Хановера и Шалкеа / Извор: Танјуг

Херта у Берлину водила 2:0 против Вердера и на крају једва сачувала бод. Никола Ђурђић одиграо последњких 20 минута за Фрајбург, Келн и Хамбургер играли без голова.

Фудбалери Хановера савладали су данас екипу Шалкеа са 2:1, док су Херта и Вердер одиграли нерешено 2:2, у утакмицама 1. кола немачке Бундес лиге.

Хановер је до стартних бодова дошао након великог преокрета. Хунтелар је донео предност гостима из Гелзенкирхена на самом почетку другог полувремена, али је домаћин у наставку заиграо ангажованије, па је у року од три минута два пута затресао противничку мрежу и заслужено стигао до тријумфа.

Херта је у Берлину имала вођство од 2:0 против Вердера, међутим, умало да остане празних руку. Гости из Бремена за само два минута изједначили су резултат, а у завршници пропустили још пар изгледних шанси.

Detalj sa meča prvog kola Bundeslige između Ajntrahta - Frajburga
Детаљ са меча првог кола Бундеслиге између Ајнтрахта - Фрајбурга / Извор: Танјуг

Ајнтрахт је у Франкфурту забележио минималну победу против Фрајбурга (1:0), у чијем тиму је српски дефанзивац Стефан Митровић преседео на клупи, док је Хофенхајм био сигуран против Аугсбурга (2:0), а код гостију српски нападач Никола Ђурђић одиграо је последних 20 минута сусрета.

Повратник у елиту, тим Келна, одиграо је код куће против Хамбургера без голова.