БУНДЕСЛИГА: Волфсбург сигуран, Менхенгладбах наставио агонију имењака из Дортмунда (ВИДЕО)

11.04.2015. 17:37 14:38
Oskar Vent slavi gol u 1. minutu meča Menhengladbah - Dortmund
Оскар Вент слави гол у 1. минуту меча Менхенгладбах - Дортмунд / Извор: Танјуг

Бајерн наставио са доминацијом у немачком фудбалу.

Мечеви дневног програма 28. кола Бундеслиге играних у суботу донели су 14 голова на пет утакмица. Дерби сусрет игран је у Менхенгладбаху где је у великом дербију две Борусије домаћи тим био бољи од имењака из Дортмунда резултатом 3:1. Посртање екипе Јиргена Клопа се наставило, па су "милионери" већ у 27. секунди први пут капитулирали голом Оскара Вента.

На истеку пола часа игре било је већ 2:0 после поготка Рафаела, да би све дилеме око исхода утакмице решио Хортвеит на половини другог дела игре. Почасни гол за Дортмунд постигао је Гундоган у 77. минуту сусрета. Овом победом Менхенгладбах је освојио важна три бода у борби за Лигу шампиона, док се агонија екипе са "Сигнал Идуна парка" наставља.

Robert Levandovski slavi gol u meču Bajern Minhen - Ajntraht
Роберт Левандовски слави гол у мечу Бајерн Минхен - Ајнтрахт / Извор: Танјуг

Бајерн не престаје да "терорише" своје ривале. Баварци су на "Алијанц арени" били убедљиви против Ајнтрахта (3:0), а тријумф је већ после четврт часа игре најавио Роберт Левандовски, а тај гол можете погледати ОВДЕ. У 66. минуту исти играч удвостручио је предност домаћих, а Томас Милер потврдио је победу голом у 82. минуту.

У последњем мечу дана Волфсбург је као гост надиграо Хамбургер резултатом 2:0. "Вукови" су головима Жилавогиа у 10. и Калијурија у 73. минуту стигао до тријумфа којим је потврдио друго место на табели, а домаћина оставио у зони испадања.