БУНДЕСЛИГА: Левандовски пресудио "својој" Борусији, Бајерн 34 бода испред "милионера" (ВИДЕО)

04.04.2015. 17:32 14:38
Robert Levandovski postiže jedini gol u meču Borusija Dortmund - Bajern Minhen
Роберт Левандовски постиже једини гол у мечу Борусија Дортмунд - Бајерн Минхен / Извор: Танјуг

Дерби меч немачког фудбала донео је још један тријумф Бавараца, голом пољског репрезентативца у 36. минуту.

Првог радног дана 27. рунде немачког фудбалског шампионата постигнуто је чак 18 голова. Само "радници" у Бремену, фудбалери Вердера и Мајнца нису били расположени да публици пруже превише разлога за радост. По четири гола виђено је у Волфсбургу, Франкфурту и Леверкузену, а пет је дато у Хофенхајму, где је Борусија из Менхенгладбаха славила с више него убедљивих 4:1.

У последњем мечу суботњег програма, Бајерн је у највећем дербију немачког фудбала славила на гостовању Борусији Дортмунд минималним резултатом 1:0. Гол одлуке постигао је пољски репрезентативац и бивши фудбалер "милионера" Роберт Левандовски, који се у 36. минуту сјајно снашао после прилике Томаса Милера.

Пољак који није желео да прослави гол из поштовања према бившем клубу, а испоставило се да је то био једини гол на мечу, после којег је Бајерн чини се дефинитивно потврдио титулу седам кола пре краја шампионата. Баварци после овог кола имају чак 34 бода више од највећег ривала који ће се у завршници првенства грчевито борити за место у Европи наредне сезоне.

Fudbaleri Bajerna slave pobedu u meču sa Borusijom iz Dortmunda`
Фудбалери Бајерна славе победу у мечу са Борусијом из Дортмунда` / Извор: Танјуг