Два гола и две асистенције Јовића недовољни за пласман "орлића" на Еуро!

31.03.2015. 21:14
Omladinska reprezentacija Srbije U19
Омладинска репрезентација Србије У19 / Извор: Фото: фсс.рс

Изабраници Ивана Томића су после преокрета са 4:2 савладали вршњаке из Норвешке.

Омладинска репрезентација Србије није се пласирала на Европско првенство иако је у последњем колу групе 4 савладала селекцију Норвешке са 4:2 после великог преокрета. "Орлићи" не иду даље с обзиром на то да је Холандија освојила бод више чиме је заузела прву позицију.

Норвешка је повела већ у 8. минуту када је после старта Јовановића најстрожу казну реализовао Еспејорд. Непосредно пред одлазак на одмор, Манојловић је поново морао да вади лопту из мреже пошто се у стрелце уписао Торсби.

НОРВЕШКА: Братвејт, Мартинсен, Утвик (од 71. О. Јенсен), У. Јенсен, Бјокер, Торсби, Сакор, Конрадсен, Бјордал (од 41. Ингербригтсен), Битики (од 79. Ашем), Еспејорд.

СРБИЈА: Манојловић, Стевановић, Јовановић, Бабић, Богосавац (од 90. Радемахер), Гајић, Десанчић (од 46. Јовић), А. Живковић, Грујић, Михајловић (од 46. Радоњић), Шапоњић.

На почетку другог дела, селектор Иван Томић је у игру убацио Радоњића и Јовића што се испоставило као одличан потез. Млади нападач Црвене звезде уписао се у листу стрелаца у 50. минуту а двадесетак минута касније асистирао је код поготка Радоњића. Још једну асистенцију Јовић је уписао у 83. минуту када је кумовао поготку Шапоњића. Талентовани нападач Партизана знао је да узврати истом мером пошто је асистирао Јовићу који је у 89. минуту постигао свој други гол и поставио коначан резултат сусрета.

Холанђани су у последњој утакмици у групи савладали Швајцарску са 4:0 и тако оставили Србију на другој позицији.