29.01.2016. 21:41
EP u Poljskoj
ЕП у Пољској / Извор: Танјуг

Прва утакмица у Кракову решена после продужетака.

Рукометна репрезентација Немачке пласирала се вечерас у финале Европског првенства у Пољској пошто је у Кракову после продужетака победила Норвешку са 34:33 (14:13, 13:14, 7:6). Немачку је до победе предводио Тобијас Рајхман са 10 голова, а по пет су постигли Кај Хафнер и Јулиус Кун. У норвешком тиму најефикаснији је био Кристијан Бјорнсен са осам голова, а по пет су додали Бјарте Мирхол и Магнус Јондал.

СТАНДАРДНО: Кад Делије НАДГЛАСАЈУ химну Евролиге (ВИДЕО)

Екипе су током већег дела утакмице биле изједначене, а победу Немачкој донео је Хафнер, пет секунди пре краја. Немачка је у првом делу првог полувремена стекла четири гола предности 9:5 и вођство је чувала све до 27. минута када је Норвешка повела са 13:12 голом Бјорнсена. Екипе су се после тога смењивале у вођству, али су Норвежани ипак успели да стекну два гола предности (19:17). Немачка је затим успела да се врати и утакмицу увела у неизвесну завршницу.

ОДУШЕВИО: МОЋНА порука Божинова саиграчима након победе над Клужом (ФОТО)

Норвежани су у последњи минут ушли вођством од 27:26, али је Руне Дамке 19 секунди пре краја изборио продужетак. Немачка је водила у продужетку голом предности, али је Норвешка успевала да изједначи и тако је било до краја, све док Хафнер није постигао победоносни гол.

У другом полуфиналу Шпанија је победила Хрватску са 33:29 (18:14). Шпанију су са по шест голова предводили Хесус Антонио Гарсија и Валеро Ривера, а пет голова постигли су Виктор Томас и Ђулен Агинагалде. Иван Слишковић био је најефикаснији у хрватском тиму са шест голова. По четири голова додали су Мануел Штрлек, Марино Марић и Марко Копљар.

Шпанија ће у недељу од 17.30 у финалу играти против Немачке.