ЕП У19: Слаба реализација коштала "орлиће" два бода

19.07.2014. 17:01 19:31
Nemanja Maksimović
Немања Максимовић / Извор: Facebook

Упркос бољој игри током већег дела меча, млади фудбалери Србије само ремизирали против вршњака из Украјине, па ће пут ка одбрани титуле освојеној 2013. у Литванији морати да трасирају преко Немачке и Бугарске.

Омладинска репрезентација Србије одиграла је нерешено са селекцијом Украјине у мечу првог кола Европског првенства за играче до 19 година које се одржава у Мађарској.

ГРУПА Б

Украјина - Србија 1:1

Бугарска - Немачка 20.15

Репрезентативци Србије слабо су почели меч у Ђеру и већ после тридесетак секунди игре примили погодак, пошто је слабо покривање у одбрани казнио Бурда и главом матирао Рајковића. Ипак, "орлићи" су се брзо опоравили и само шест минута касније успели да врате меч у егал позицију, пошто је Живковић центрирао са леве стране, а капитен Максимовић погодио левом ногом са ивице петерца за 1:1.

Није се тада чинило да ће то бити и коначан резултат меча. Таквом утиску у великој мери је допринела и добра игра нашег тима у наставку меча, али велики број прилика нису успели да реализују пре свих Живковић, Симић, Јовић, Пантић и остали млади фудбалери Србије, па је до краја меча остало 1:1.

Наредни меч "орлићи" играју против селекције Немачке, у уторак од 18 часова у Папи.

Репрезентација Србије у Мађарској брани титулу освојену на Европском шампионату у Литванији 2013. године када је селекција предвођена Љубинком Друловићем освојила златну медаљу.

ЕП У19: Украјина - Србија 1:1 (1:1)

Стадион:
"ЕТО парк", Ђер

Стрелци: Бурда 1. - Максимовић 7.

Украјина У19: Сарнавскиј, Сабол, Маркович, Бурда, Качабара, Коваленко (Адаменко 71), Банасевич, Јеремчук (Бјесједин 58), Танковскиј (Чумак 53), Каратин, Билоног

Србија У19: Рајковић, Симић (Пантић 68), Гајић, Стевановић, Здјелар, Ристић, Живковић, Гаћиновић (Дражић 84), Максимовић, Мандић (Јовић 62), Јовановић

После голова Бурде и Максимовића у раној фази сусрета наш тим је у потпуности преузео игру, напади су се ређали један за другим и то углавном по десној страни где је Андрија Живковић стварао много проблема украјинској одбрани, неколико пута се изборио за одличне позиције за ударац, али није био пецизан, па је резултат до полувремена остао исти као онај из седмог минута - 1:1.

У 57. минуту досуђен је индиректан ударац на петерцу нашег тима пошто је Максимовић, чини се нехотично, вратио лопту Рајковићу а овај је ухватио у руке. Ипак Украјинци су се спетљали, а наш тим успео да изблокира ударац.

Осам минута касније Симић је побегао чувару, излетео сам пред украјински гол, али шутирао право у голмана Скарнавског. Десетак минута касније две сјајне прилике за наш тим, али су Јовић и Пантић погађали стативе у распону од само три минута, али голова до краја више није било.