ЕУРО 2016: Италија избацила првака Европе (ВИДЕО+ФОТО)

27.06.2016. 19:53
Span
Спан / Извор: Реутерс

"Азури" сад иду на још тежег ривала.

Италија је у четвртфиналу ЕП! "Азури" су головима Ђорђа Кјелинија у 33. и Грацијана Пелеа у надокнади меча победили Шпанију 2:0 и послали кући двоструке узастопне, а укупно троструке прваке Европе. Италијани су се на најбољи могући начин осветили Шпанцима за дебакл (0:4) у финалу ЕП 2012. године. Италија ће у суботу у четвртфиналу играти против светског шампиона Немачке, а ако понови партију попут данашње, "панцерима" неће бити нимало лако да оправдају улогу фаворита и домогну се полуфинала.

Италија се није уплашила двоструког узастопног првака Европе и заиграла је храбро од старта. "Азури" су имали неколико прилика, али је голман "црвене фурије" Давид де Хеа у неколико наврата одлично интервенисао (погледајте ОВДЕ). Де Хеа је међутим веома лоше интервенисао у 33. минуту, после слободног ударца Едера, што је дефанзивац Ђорђо Кјелини умео да искористи и постигне гол из непосредне близине.

ОДМОР ЗА МУШКЕ ОЧИ: Сандра Партизан ђуска у базену, а њена ГУЗА оставља без даха (ХОТ ВИДЕО)

ТРАНСФЕР БОМБА: Бразилац из шпанског ГИГАНТА у италијански (ФОТО)

Шпанци су тек после примљеног гола заиграли много боље, али до краја полувремена нису успели да запрете голу Италијана. У другом полувремену Шпанија је ређала шансе, али је Ђанлуиђи Буфон показао да је и даље један од најбољих голмана планете. Буфон је у неколико наврата чудесно интервенисао, а издваја се одбрана Пикеовог шута са само три метра, у 89. минуту. Само два минута касније, Италијани су нокаутирали Шпанце, Пеле је био у право време на правом месту и поставио коначних 2:0.

ЕУРО НЕ БИ БИО ИСТИ БЕЗ ЊИХ : Ово су најлепше навијачице на ЕП у Француској (ФОТО)

ИТАЛИЈА – ШПАНИЈА 2:0
Стрелци: Кјелини у 33. и Пеле 90 1. минуту. Стадион: Француска у Паризу. Гледалаца: 80.000. Судија: Чунејт Чакир (Турска).

ИТАЛИЈА: Буфон, Барзаљи, Бонући, Кјелини, Флоренци (од 84. Дармијан), Де Роси (од 53. Мота), Пароло, Ђакерини, Де Шиљо, Едер (од 82. Инсиње), Пеле.

ШПАНИЈА: Де Хеа, Хуанфран, Пике, Рамос, Алба, Буксетс, Фабрегас, Инијеста, Силва, Нолито (од 46. Адуриц, од 81. Педро), Мората (од 70. Васкез).