ЕВРОБАСКЕТ: Израелци бољи од Руса, Калатес и Бурусис разбили Македонце

05.09.2015. 23:10
Nik Kalates
Ник Калатес / Извор: Бета/АП

Нови кошаркаш Звезде, израелски плејмејкер Гал Мекел имао запажен учинак.

Репрезентативци Израела изненадили су Русе у веома битној победи  76:73 (18:21, 11:18, 21:10, 26:24) у првом колу групне фазе Евробаскета.  Кошаркаш Сакременто Кингса Омри Каспи био је најбољи појединац на утакмици са 21 поеном, уз 9 скокова. Лиор Елијаху био је одлична подршка са 16 поена. Ново појачање Црвене звезде, плејмејкер Гал Мекел имао је запажену партију, постигао је 13 поена, уз 3 асистенције и скока. Са друге стране једина два расположена играча били су Андреј Воронцевич и Дмитри Хвостов са 15 поена, док је Воронцевич солидном кошгетерском учинку додао 13 скокова. Остатак екипе из игре је шутирао поражавајућих 10 од 42 из игре. Руси су имали значајну предност (39:27) пред крај полувремена, али Израелци су утакмицу преломили у трећој четвртини серијом од 17:0, пре свега фанатичном одбраном и одличним решењима у нападу.

Грци су убедљиво савладали Македонце на премијерној утакмици на Евробаскету (85:65). Најефикаснији у екипи победника био је Јанис Бурусис са 16 поена, а одличном поентерском учинку додао је 10 скокова. Ипак, мотор селекције "Хелена" био је Ник Калатес коиј је уписао чак осам асистенција, а седам поена и четири скока само су употпунили одличну партију. У прилог чињеници да су Грци играли тимски, а и да поседују снагу са клупе говори и да је чак шест играча постигло девет или више поена. Селекција Македоније имала је свега два играча са двецифреним учинком - плејмејкер Александар Костоски постигао је 20 поена, док је Војдан Стојановски убацио 13.