СП: "Орање" победом ескивира Бразил!

23.06.2014. 17:52 14:43
Arjen Roben
Арјен Робен / Извор: Танјуг

Головима Фера и Депаја изабраници Луј ван Гала освојили су прво место у Групи Б.

Фудбалска репрезентација Холандије изборила је пласман у осмину финала Светског првенства, пошто је у последњем колу Групе Б на "Коринтијанс арени" победила Чиле са 2:0 (0:0). У мечу који је директно одлучивао о победнику групе Холанђани су у финишу утакмице савладали Чиле и највероватније ће избећи Бразил у наредној фази такмичења. Голове за изабранике Луј ван Гала постигли су резервисти Лирој Фер у 77. минуту и Мемфис Депај у 92. минуту сусрета. Шпанија је победом над Аустралијом од 3:0, освојила прве бодове на шампионату и тако заузела треће место у групи.

Fudbalska reprezentacija Holandije
Фудбалска репрезентација Холандије / Извор: Бета/АП

Текстуални меч могли сте уживо да пратите на Srbijadanas.com:

90 3: КРАЈЈЈЈЈЈ. Фер и Депај су постигли голове за победу Холандије и оверу прве позиције у Групи Б.

90 2: GOOOOLLLLL, 2:0. Робен је протутњао по левој страни и сјајно нашао усамљеног Мемфиса Депаја, коме није било тешко да убаци лопту у гол са три метра.

89. минут: Последња измена Луј ван Гала на мечу, Дирк Кајт излази а уместо њега је ушао Теренс Конголо.

77. минут: GOOOLLL, 1:0. Стелац је резервиста Лирој Фер, који је ушао и после 30 секунди проведених на терену постигао фантастичан погодак главом.

Liroj Fer
Лирој Фер / Извор: Танјуг

75. минут: Покушај Депаја из даљине, али је Браво одлично реаговао.

71. минут: Франсиско Силва излази из игре због повреде, а Хорхе Валдивија је истрчао на терен "Коринтијанс арене".

Стадион: „Арена Коринтијанс“ у Сао Паулу

Гледалаца: 62.996

Судија: Бакари Гасама (Гамбија).

Жути картони: Блинд (Холандија), Силва (Чиле).

Холандија: Килесен, Јанмат, Де Фрај, Влар, Блинд, Де Јонг, Снајдер (Фер), Вијналд, Кајт (Конголо), Ленс (Депај), Робен. Тренер: Луј ван Гал.

Чиле: Браво, Медел, Силва (Валдивија), Јара, Исла, Арангуиз, Дијаз, Мена, Варгас (Пиниља), Гутијерез (Босажур), Санчез. Тренер: Хозе Сампаоли.

66. минут: Алексис Санчез је пробао из мртвог угла, али је Килесен био на висини задатка.

46. минут: Прва измена на сусрету, Гутијерез је напустио терен, а уместо њега је ушао Босажур.

45. минут: Прво полувреме протекло је у тврдој игри, без пуно шанси на обе стране.

40. минут: Сјајна соло акција Робена, који је прошао поред три дефанзивца Чилеа, али је био замало непрецизан.

25. минут: Први жути картон на мечу добија Франсиско Силва.

23. минут: Уиграна комбијација Чилеанаца, који су запретили после корнера али је Гутијерез био непрецизан.

10. минут: Варгас је први пробао, али је његов ударац завршио преко пречке голмана Килесена.

1. минут: Судија Гасама је дао знак за почетак сусрета.