12.07.2015. 20:01
М.П.
Trening fudbalera Crvene zvezde
Тренинг фудбалера Црвене звезде / Извор: ФОТО: crvenazvezdafk.com

Црвено-бели поражени од руског премијерлигаша у последњем припремном мечу пред старт Суперлиге.

Црвена звезда поражена је у пријатељској утакмици од руског премијерлигаша Мордовију са 2:1 (1:1). Ипак, око три хиљаде навијача често је аплаузима поздрављало потезе новајлије Уга Вијеире и Луиса Ибањеза. За њих двојицу баш се види да ће бити појачање, само када буду спремни. За разлику од њих, сваки контакт са лошптом Џошуе Паркера пропраћен је салвом звиждука.

Једини гол за црвено-беле постигао је Ненад Гаврић у четвртом минуту, док су за Русе голове постигли Сисев у 42. и Лушченко у 61. минуту. Луис Ибањез одушевио је навијаче партијом, а посебно погођеном стативом у 86. минуту. Два минута пре тога дланове Звездиних фанова загрејао је и млади голман Филип Манојловић који је одбранио пенал и најавио да би Предраг Рајковић могао да добије правог наследника на голу уколико овог лета ипак напусти Љутице Богдана.

Због повреде навијачи нису видели Бруна Матоса, а повређен је и Дамир Кахриман који се на тренингу у суботу сударио са Петром Орландићем (више о томе прочитајте ОВДЕ)Генерални утисак је да се од појачања може очекивати много, одбрана је још потпуно ровита, а уиграност и физичка спрема далеко од такмичарске форме.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Манојловић, Петковић, Аврамовски, Павићевић, Ристић, Јовановић, Грујић, Гаврић, Ковачевић, Матос, Ибањез. Играли су још: Јовић, Јововић, Ахчин, Цветковић, Паркер, Рендулић.