ЈСЛ: Бабовић и Илић чувају Партизан! (ВИДЕО)

04.04.2015. 19:48
И.Лакић
Stefan Babović
Стефан Бабовић / Извор: Танјуг

На дебију тренера Зорана Милинковића, црно-бели у Хумској савладали последњепласирани Раднички из Крагујевца 2:1.

Екипа Партизана успела је да оправда улогу фаворита и пред својим навијачима савлада Раднички из Крагујевца. Црно-бели су повели голом Бабовића али је изједначење гостима донео Росић. Тачку на резултат ставио је капитен Саша Илић који је још једном показао да је неизоставни мотор у црно-белој екипи.Овом победом Партизан је искористио пораз Звезде у Новом Пазару (више о томе прочитајте ОВДЕ) и "одлепио" се на пет бодова.

Као и остали мечеви 21. кола и утакмица у Хумској почела је минутом ћутања преминулом Богољубу Степановићу

Када је домаћа екипа извела почетни ударац, играчи Радничког су сели на терен у знак протеста највероватније због стања у коме се клуб тренутно налази (више прочитајте ОВДЕ).

Од првог минута црно-бели су кренули агресивно ка голу Трифуновића, док је са друге стране Раднички одлучио да се повуче и да своју евентуалну шансу тражи из конре или прекида. Играо се 7. минут када је Шапоњић упослио Грбића, који је покушао да запрети из окрета али је лопта завршила преко гола. Како је време одмицало гости су почели да играју све ангажованије, али нису успели да створе озбиљнију шансу пред голом Живковића. Играо се 20. минут када је Грбић центрирао, а Шапоњић уклизао али је замало закаснио на лопту. Најбољу шансу да дођу до вођства црно-бели су пропустили у 32. минуту када је капитен Илић послао идеалну лопту до Шапоњића који се нашао очи у очи са Трифуновићем, али је шутирао право у чувара мреже Радничког. Неколико минута касније запретили су и гости али је шут Миловановића са петнаестак метара завршио поред гола. Могли су домаћи до вођства и у 42. минуту али је после корнера Нинковића, Балажиц на свега пет метара од гола недовољно добро завхватио лопту која је завршила поред стативе.

Saša Ilić
Саша Илић / Извор: МН Press

Интересантна ситуација догодила се у самом финишу првог дела меча. Партизан је био у нападу, на семафору је стајало 44:58 када је судија Илић Милан означио крај првог полувремена. Овај потез главног арбитра није се допао никоме на стадиону а пре свих капитену црно-белих Саши Илићу који је ушао у жучну расправу са делиоцем правде.

У наставку црно-бели су имали контролу игре и посед лопте, док је Раднички одлучио да покуша да „извуче“ барем реми. Играо се 59. минут када је Нинковић идеално упослио Шапоњића, али је овај са свега пет метара послао лопту поред гола. Само три минута касније, после  додавања Волкова, Брашанац је послао лопту поред гола. Два велика промашаја црно-белих изгледа су били најава поготка. Играо се 65. минут када је капитен Илић послао иделану лопту до Бабовића, који је искористио своје искусво преварио одбрану гостију и послао лопту у мрежу.

Петнаестак минута касније Раднички је стигао до изједначења. Тада се после корнера пред голом Живковића најбоље снашао Росић који је послао лопту у мрежу. Изједначење гостију није дуго трајало пошто је већ у следећем нападу Партизан дошао до нове, како се касније испоставило капиталне предности. Тада се ценатршута лопта одбила од Којића а на њу натрчао Илић и левом ногом је послао у мрежу.

Играо се 82. минут када је после додавања Бандаловског, Којић шутирао али је сјајном парадом Трифуновић сачувао свој гол. До краја сусрета водила се велика борба на свим деловима терена али су се по истеку 90. минута радовали црно-бели.

ПАРТИЗАН – РАДНИЧКИ 1923 (0:0)

СТРЕЛЦИ: 1:0 Бабовић у 65, 1:1 Росић у 70, 2:1 С. Илић у 73. минуту.

СТАДИОН: Партизана.

СУДИЈА: Милан Илић (Ћурија).

ГЛЕДАЛАЦА: 4000.

ЖУТИ КАРТОНИ: Волков (Партизан), Б. Миљуш, Бонса (Раднички)

ПАРТИЗАН: Живковић, Бандаловски, Волков, Балажиц, Б. Илић, Дринчић, Грбић (од 86. Маринковић), С. Илић, Шапоњић (од 66. Којић), Бабовић, Нинковић (од 60. Брашанац).

РАДНИЧКИ 1923: Трифуновић, Терзић, Б. Миљуш, Росић, Бонсу, Видовић (од 86. Јовић), Тиодоровић (од 65. Вусљанин), Бубања (од 78. Кељевић), Д. Миљуш, Миловановић, Ковачевић.