ЈСЛ: Спасилац Лазовић, Звезда се приближила Партизану и најавила жестоку борбу за одбрану титуле!

01.03.2015. 16:57
Н. Р.
Najbolji fudbaler Crvene zvezde Darko Lazović
Најбољи фудбалер Црвене звезде Дарко Лазовић / Извор: МН Press

Црвено-бели славили у Јагодину после велике борбе резултатом 3:2.

Црвена звезда је искористила други кикс Партизана у пролећној полусезони и приближила се црно-белима на четири корака у трци за титулу. Нису црвено-бели бриљирали на гостовању у Јагодини, где су по традицији увек добро пролазили, али су захваљујући индивидуалном квалитету Дарка Лазовића ишчупали вредна три бода, 3:2 (2:0).

Промешао је тренер гостију Ненад Лалатовић карте у односу на дуел у Нишу. Болесног Сава Павићевића заменио је млађани Вукашин Јовановић, док је Лалатовић начинио три рокаде у маневру - Александар Ковачевић, Вукан Савићевић и Ненад Гаврић уступили су позиције Михаилу Ристићу, Александру Катаију и Петру Орландићу.

И “умивеног” лица Звезда је деловала анемично и безвољно у уводу утакмице. Милан Ђурић је већ у трећем минуту упутио лукав шут поред гола, а онда је Миле Савковић у периоду од осмог до 11. минута пропустио прилику да се прослави. Два зицера завршила су поред стативе Рајковићевог гола, па је фудбалер Јагодине на индиректан начин постао један од "јунака" тријумфа Београђана.

Казна за промашаје уследила је већ у 15. минуту. Искусни Саша Стојановић повукао је контранапад, пронашао на десном боку Дарка Лазовића који је одапео стрелу у десни угао Николе Перића, 0:1.

Преузела је Звезда у тим тренуцима контролу, а као производ сигурније игре резултирао је погодак Александра Катаија, који је хируршки прецизним ударцем са 16 метара зашио мрежу “ћурана” и тако прекинуо карамбол у казненом простору домаћина.

И уместо да рутински приведе утакмицу крају, Звезда је сама себи загорчала живот. Почетком другог полувремена Џошуа Паркер је после фаула над Душаном Анђелковићем промашио пенал - на театралан начин је поставио лопту, театрално и шутирао, високо преко гола. Кола Београђана у том 48. минуту кренула су низбрдо, а тим Сима Крунића искористио је конфузију у ужој одбрани гостију и за три минута стигао до изједначења, 2:2. Прво је Ђорђе Шушњар остао усамљен на другој стативи и испод Предрага Рајковића пласирао лопту, да би бивши нападач Партизана Владимир Јованчић лепим ударцем главом после прекида вратио утакмицу на почетак.

Strelac drugog gola za Crvenu zvezdu Aleksandar Katai
Стрелац другог гола за Црвену звезду Александар Катаи / Извор: МН Press

Чинило се да ће црвено-бели разочарати своје навијаче и у Јагодини, али су у периоду када нису држали конце игре у својим рукама, постигли трећи гол. Лазовић је упутио центаршут ка Луки Јовићу, млади нападач је остао кратак у намери да окрзне главом лопту, што се испоставило идеалним по госте - лопта је завршила у углу Перићеве мреже! Лазовић је постао херој првог пролећног тријумфа и показао да је "ерсте" квалитет, Звездин вођа и фудбалер који је поштено носио црвено-бели дрес у минулих пет и по година.

Могао је Паркер да упише први гол у Звездином дресу и у последњем минуту, али је Перић одлично реаговао и спречио убедљивији пораз Јагодине. Браниоцу титуле, најважније је, ипак, да је освојио три бода, која му дају наду да ће први проћи кроз циљ крајем маја. Звезда је на минус четири, очекује нас, рекли бисмо,  занимљиво фудбалско пролеће...

ЈАГОДИНА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:3 (0:2)

СТАДИОН: Градски у Јагодини.

ГЛЕДАЛАЦА: 7.000.

СУДИЈА: Александар Васић.

СТРЕЛЦИ: Шушњар 61, Јовачић 65 за Јагодину- Лазовић 15, 79, Катаи 25 за Црвену звезду.

ЈАГОДИНА: Перић, Филиповић, Гашић, Михајловић, Ђурић, Савковић, Митошевић, Леповић (од 88. Антић), Мартиновић, Јованчић (од 70. Милинковић), Шушњар (од 84. Арсенијевић). ТРЕНЕР: Симо Крунић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић, Лазић, Јовановић, Анђелковић, Ристић ( од 73. Босанчић), Стојановић (од 90. Савићевић), Катаи, Лазовић, Паркер, Орландић (од 57. Јовић). ТРЕНЕР: Ненад Лалатовић.