КУП ИЗАЗИВАЧА: Војводина надомак трофеја

08.04.2015. 21:10
Odbojkaši Vojvodine
Одбојкаши Војводине / Извор: Фото: ossrb.org

Новосађани у првом мечу финала на свом терену победили Бенфику.

Одбојкаши Војводине НС Семе остварили су победу у првој утакмици финала Купа Изазивача, пошто су у Новом Саду били бољи од Бенфике 3:1 (25:19, 25:23, 22:25 и 25:22). Утакмицу која је у великој дворани СПЦ "Војводина" трајала 118 минута посматрало је 4.800 гледалаца. Друга утакмица ће се одиграти у недељу, 12. априла од 18 часова по нашем времену у Лисабону.

Изабраници Страхиње Козића су потврдили да су се заслужено пласирали у финале и остварили први корак који води ка трофеју. Победили су одличне Португалце, који су ипак у Новом Саду показали мањак поштовања и својим понашањем на терену умало покварили изванредну одбојкашку представу. Ипак, млади одбојкаши Војводине су издржали сав притисак и успели да остану концентрисани онолико колико је било потребно за победу. После почетне нервозе, али и одличних сервиса Португалаца, Војводина је од половине сета преузела контролу игре и резултата. У финишу је било 22:14 за Новосађане, који су затим дозволили Бенфики да смањи предност на 23:19. Са два узастопна поена изабраници Страхиње Козића су први сет добили са 25:19.

Далеко најбољи у победничком тиму је био Лубурић са 27 поена, Станковић је постигао 13, Катић 12, а Петровић 11. Код Бенфике је бољи од осталих био капитен Лукас Гаспар са 21 поеном.

У другом сету је домаћи тим од старта наметнуо свој стил игре и имао предност од четири поена (7:3). На првом техничком тајм ауту било је 8:5, а на другом 16:12. Водила је Војводина 19:16 и добила тај период 25:23 после доста неизвесности. Трећи сет је обележила изједначена игра. Код резултата 22:22 гости затражили тајм аут, а онда освојили три поена за 25:22.

Војводина је у четвртом сету повела 12:8, па затим са 15:10 и 16:11 на другом техничком тајм ауту. Смањила је Бенфика на 16:13, а затим се играло поен за поен до 22:20, када су Новосађани освојили два поена и повели 24:20, а затим реализовали трећу меч лопту за коначних 25:22.

По правилима ЦЕВ за победе од 3:0 и 3:1 добијају се 3 бода. У случају резултата 3:2, победник добија 2, а поражени 1 бод. Уколико су после две утакмице ривали изједначени по броју бодова одмах по завршетку друге утакмице играће се златни сет до 15 поена.