И. Лакић
Voždovac - Čukarički
Вождовац - Чукарички / Извор: МН Press

"Брђани" су у два меча били бољи од Вождовца.

Екипа Чукаричког први је финалиста Купа Србије пошто је у полуфиналном двомечу савладала Вождовац укупним резултатом 6:1. У првом мечу на Бановом брду било је 2:0 у корист домаћина, а "брђани" су славили и у реваншу на крову тржног центра 4:1.

Гости су повели веч у 7. минуту када је после корнера који је извео искусни Матић, највиши у скоку био штопер Остојић који је главом сместио лопту у мрежу. Предност Чукаричког није дуго трајала пошто је већ у 13. минуту после прекршаја Пиасентина судија показао на белу тачку са које је био прецизан Златковић. Али како се касније испоставило то је било све од "змајева".

Fudbaleri Čukaričkog
Фудбалери Чукаричког / Извор: МН Press

Играо се 63. минут када је Славољуб Срнић је још једном показао свој квалитет. Матић извео слободан ударац а у шеснаестерцу домаћих се најбоље снашао Срнић који је популарном "штиклом" послао лопту у мрежу за 2:1 (више о томе прочитајте ОВДЕ). У 71. минуту "змајеви" су остали са играчем мање пошто је због директног црвеног картона пут свлачионице морао Китановски. У 74. минуту у стрелце се после грешке одбране домаћина уписао и Стојиљковић, а тачку на резултат ставио је млади Мандић поготком у 89. минуту.

"Брђани" ће се у борби за трофеј састати са бољим из дуела Јагодине и Партизана који је на програму од 19:00 часова. Црно-бели из првог меча имају предност 3:0. Финале купа заказано је за 20. мај.