КУП СРБИЈЕ: Партизанови клинци оверили место у финалу (ВИДЕО)

И. Лакић
Ivan Šaponjić, fudbaler Partizana
Иван Шапоњић, фудбалер Партизана / Извор: МН Press

После победе у Београду, црно-бели славили и у Јагодини.

Партизан је други финалиста Купа Србије и 20. маја ће се за трофеј борити са Чукаричким који је раније био бољи од Вождовца (више о томе прочитајте ОВДЕ). После убедљиве победе у Београду (3:0), црно-бели су славили и у Јагодини 2:0 и са укупних 5:0 славили у двомечу са “ћуранима”. Изабраници Зорана Милинковића повели су већ у 3. минуту голом младог Ивана Шапоњића, а тачку на резултат ставио је Живковић поготком у 27. минуту.

Тек што је утакмица почела, дошло је до промене резултата. Играо се 3. минут када је Дринчић извео слободан ударац, Балажиц је закачио лопту главом и проследио је до Шапоњића који је прецизним ударцем сместио у мрежу. Рани погодак није поколебао домаћина, који је одлучно кренуо ка голу Живковића и озбиљније запретио већ у 6. минуту. Тада је Мартиновић шутирао са шеснаестак метара Живковић је одбио лопту до Ђурића који је са седам, осам метара покушао главом али је голман црно-белих поново био на месту. Десетак минута касније Балажиц је окушао свој шут са двадесетак метара али је Перић био на висини задатка.

Погодак у 3. минуту је први који је Иван Шапоњић постигао за сениорски тим Партизана. Поред тога млади нападал уписао је и асистенцију.

Голман Јагодине други пут је капитулирао у 27. минуту. Тада је Бабовић центрирао, Шапоњић је преварио своје чуваре и послао лопту до Живковића коме није било тешко да је проследи у мрежу. До одласка на одмор водила се велика борба на свим деловима терена али промене резултата није било.

Andrija Živković
Андрија Живковић / Извор: Фото: partizan.rs

И у наставку сусрета домаћа екипа играла је нешто повученије стрпљиво вребајући своју шансу из контри или прекида. Са друге стране црно-бели су наставили са својом игром а почетак другог дела обележио је покушај Брашанца али је Михајловић успео да изблокира шут. Играо се 61. минут када је Јагодина могла до гола али је покушај Шушњара осујетио Живковић. Чувар мреже црно-белих сјајно је реаговао и четири минута касније када је Савковић преварио одбрану и шутирао. Како је време одмицало Јагодинци су кренули на све или ништа како би евентуално дошли у прилику да угрозе гол противника. Али до истека 90. минута у томе нису успели па су морали да пруже руку победнику.

ЈАГОДИНА – ПАРТИЗАН 0:2 (0:2)

СТРЕЛЦИ: 0:1 Шапоњић у 3, 0:2 Живковић у 27. минуту.

СТАДИОН: Градски стадион.

ГЛЕДАЛАЦА: 1000.

СУДИЈА: Ненад Ђокић (Ужице).

ЖУТИ КАРТОНИ: Попара (Јагодина), Б. Илић, Брашанац (Партизан).

ЈАГОДИНА: Перић, Савковић (од 70. Јанковић), Антић, Михајловић, гашић, Живановић, Мартиновић (од 60. Николић), Попара, Ђурић, Ђекић, Шушњар (од 73. Стојцев).

ПАРТИЗАН: Живковић, Бандаловски, Волков,Б. Илић, Балажиц, Брашанац,  Дричић (од 57. Марковић), С. Илић (од 61. Грбић), А. Живковић Шапоњић (од 74. Којић), Бабовић.