ЛЕ (квалификације): Могао је Чукарички и убедљивије да победи, али добро је и овако

02.07.2015. 21:57
Fudbaleri Čukaričkog
Фудбалери Чукаричког / Извор: МН Press

"Брђани" успешни у првој утакмици 1. кола квалификација за Лигу Европе, против Домжала. Једини гол дао капитен Матић.

Фудбалери Чукаричког са гостовања Домжалама вратили су се са солидним "капиталом". У првој утакмици 1. кола квалификација за Лигу Европе, екипа Дејана Милојевића је победила словеначку екипу са 1:0. Једини гол за освајача Купа Србије дао је капитен Игор Матић, са беле тачке. Треба рећи да је "Чука" могла и до убедљивије победе, али је Матић у другом полувремену пропустио прилику да поново погоди са беле тачке. Само минут раније искључен је Габер Добровољц, тако да су Београђани током скоро целог другог полувремена имали играча више.

У уводним минутима меча у Домжалама, Чукарички је имао одличну прилику. Павловић је после кикса одбране Домжала избио сам пред Видмара снажно шутирао, али је голман словеначког тима одбранио. У 25. минуту, са леве стране одлично је центрирао капитен Матић, али је Остојић са неколико метара шутирао главом и био непрецизан.

Матић је у 33. минуту одлично извео слободан ударац, са 20-ак метара, али се голман Видмар бацио и спречио лопту да уђе у межу. У том тренутку, капитен словеначког тима био је успешнији од капитена српске екипе. Међутим, у 42. минуту, Павловић је одгурнут са леђа и судија из Белгије Фертентен је показао на белу тачку. Сигуран са 11 метара је био Матић. Током првих 45 минута у Словенији, и домаћин је имао изгледну прилику, али када се "подвуче црта", београдски тим био је бољи ривал.

Друго полувреме је почело добро за Чукарички, пошто је Добровољц добио црвени картон, због фаула над Матићем. Међутим, "брђани" нису успели да искористе нову прилику, са беле тачке. Тачније, Матићев шут је "прочитан". Иако је српски тим имао играча више, Словенци су постепено преузимали иницијативу. Тако је у 77. минуту, после акције са леве стране, Пожег са десетак метара био непрецизан. До краја меча није било промене резултата, али је било кошкања у самој завршници.

Победник двомеча Чукарички - Домжале играће против бољег из меча Динамо Тбилиси - Кабала. Прву дуел у Грузији завршен је победом домаћина 2:1.