ЛЕ: Одлични Партизан изненадио "певце", без победника у Хумској

18.09.2014. 18:44 21:31
Saša Ilić i Benjamin Stambuli u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Саша Илић и Бењамин Стамбули у дуелу у мечу првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: Танјуг

Црно-бели приказали одличну игру, имали боље и бројније прилике од реномираних гостију, али нису успели да пред својим навијачима забележе прву победу у Лиги Европе (0:0).

Фудбалери Партизана одиграли су нерешено против енглеског Тотенхема (0:0) у мечу првог кола Ц групе Лиге Европе играном на стадиону Партизана у Хумској.

Црно-бели су приказали одличну партију на старту нове сезоне у другом по јачини европском клупском такмичењу, потпуно изненадивши клуб из Лондона који се вероватно надао да ће много лакше изаћи на крај са вицешампионом Србије. Ипак, Партизан је демонстрирао много бољу европску представу од оних из мечева са Лудогорецом и Нефчијем, те потпуно изненадио фаворизованог госта који је, чини се, мало потценио српског представника доласком у Београд са комбинованим тимом.

Група Ц, 1. коло

Партизан - Тотенхем 0:0

Бешикташ - Астерас 1:1 (1:0)

Партизанови фудбалери одиграли су врло храбро у првом делу меча и овог пута спречили очајан старт из утакмица против бугарских и азербејџанских представника. Иако су гости из Лондона имали иницијативу, која се пре свега огледала у знатно већем поседу лопте, није било спектакуларних прилика пред голом Милана Лукача.

Напротив, црно-бели су у неколико наврата озбиљно запретили Угу Љорису, а најбоље прилике, од којих једну заиста одличну из непосредне близине, имао је Данко Лазовић. Ипак, погодака у првом полувремену није било, али солидна игра Партизана обећавала је да у наставку може да се нада повољном резултату против реномираног противника.

Navijači Partizana pred početak meča prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Навијачи Партизана пред почетак меча првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: МН Press

У другом делу игре још боља игра домаћих фудбалера. Изузетно храбро су играли играчи Партизана, преузели су контролу лопте и створили велики број прилика пред голом гостију, али није било довољно добрих да би једну заиста одличну партију пред својим симпатизерима крунисали победом и уз три прва бода већ на старту такмичења.

Тренер црно-белих Марко Николић заиста може да буде задовољан издањем својих фудбалера против фаворизованих гостију, који су у наставку били потпуно безопасни пред голом Лукача, чак и по уласку главне узданице напада гостију Роберта Солдада. Овим ремијем црно-бели су започели нову европску епизоду на заиста добар начин, а будући да је и други сусрет ове групе у Истанбулу завршен без победника, јасно је да је створена добра прилика да се Партизан ове сезоне бори за ново европско пролеће, прво после десет година и сезоне 2004/05. Наравно, уколико буде у континуитету играо као у сусрету против екипе из Лондона.

ЛЕ: ПАРТИЗАН - ТОТЕНХЕМ 0:0 (0:0)

Стадион:
Партизана у Београду.

Судија: Алон Јефет (Израел).

ПАРТИЗАН: Лукач, Вулићевић, Б. Илић, Станковић, Волков (Петровић 55), Ћирковић (Марковић 68), Грбић (Лука 85), Дринчић, Пантић, С. Илић, Лазовић. Тренер: Марко Николић.

ТОТЕНХЕМ: Љорис, Нотон, Фацио, Вертонген, Дејвис, Бенталеб, Стамбули (Капу 72), Ленон, Паулињо (Солдадо 59), Таунзенд (Ламела 59), Кејн. Тренер: Маурисио Почетино.

Меч ПАРТИЗАН - ТОТЕНХЕМ могли сте да пратите у текстуалном преносу на сајту Србије Данас.

ТОК МЕЧА:

90 3. минут - КРАЈ МЕЧА!!! Одлична партија Партизана, али није било голова на стадиону у Хумској.

90. минут - Нема прилика у завршници. Одлична подршка навијача Партизана својим играчима. Три минута надокнаде.

ИЗЈЕДНАЧЕЊЕ У ИСТАНБУЛУ! 1:1!!! Голом Паре у 88. минуту гости стижу до ремија.

85. минут - Последња измена и у Партизану - Лука мења Грбића.

Утихнули су мало напади Партизана. Чини се да Тотенхем поново почиње да преузима посед лопте у завршници, али је лопта у овим минутима махом на средини терена.

Danko Lazović i Ben Dejvis u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Данко Лазовић и Бен Дејвис у дуелу у мечу првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: Танјуг

77. минут - Нова добра шанса за Партизан. Вулићевић је прошао по десној страни, центрирао за Сашу Илића који главом шутира преко гола из изгледне ситуације. Партизан значајно бољи!

75. минут - Лоше су "чистили" центаршут пред својим казненим простором фудбалери гостију, Саша Илић је тукао из прве, али је слабо захватио лопту левом ногом, па је она отишла далеко изнад и поред гола.

72. минут - Последња измена код "певаца" - Капу мења Сатмбулија.

68. минут - Марковић мења дебитанта Ћирковића који се неколико минута пре тога жалио на грч.

Vojislav Stanković i Jan Vertongen u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Војислав Станковић и Јан Вертонген у дуелу у мечу првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: Танјуг

67. минут - Бранко Илић се нашао у зони шута пред шеснаестерцем Тотенхема, али уместо да шутира, упошљава Лазовића који је петљао па је лопта избачена у корнер.

63. минут - Одличан центаршут Стамбулија за Солдада, али је лопта била за нијансу прејака па овај није успео боље да је захвати.

62. минут - Солдадо одмах по уласку у игру сјајно центрира, али усамљени Кејн несхватљиво испраћа лопту погледом на петерцу Партизана и остаје 0:0.

59. минут - Две измене у Тотенхему! Ламела мења Таунзенда, Солдадо уместо Паулиња.

55. минут - Прва измена на мечу! Петровић мења Волкова.

Petar Grbić i Ben Dejvis u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Петар Грбић и Бен Дејвис у дуелу у мечу првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: Танјуг

Партизан делује заиста озбиљно на терену и опаснији је ривал.

51. минут - Лазовић је одлично избегао офсајд замку, али су га купећи лопту искоса на левој страни сустигли дефанзивци Тотенхема. Међутим, нападач Партизана одлично проналази Грбића на пеналу, али овај траљаво шутира и Љорис лагано купи лопту. Нова одличан прилика за црно-беле!

48. минут - Добар продор Дринчића, преварио је Дејвиса код десне корнер заставице, али га је овој оборио и постао други уписан играч у бележници израелског судије.

45 2. минут - КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА! Сасвим солидна игра Партизана која обећава леп наставак.

45 1. минут - Сјајна контра црно-белих. Саша Илић је послао изванредан дубински пас за Пантића који прихвата лопту, улази у казнени простор, али искоса са десне стране, шутира снажно, али Љорис сигурно брани.

45. минут - Нема прилика већ десетак минута. У самој завршници Таунзенд је имао шансу за нешто више, али су Партизанови дефанзивци избацили у корнер.

35. минут - Само минут после жутог картона, Таунзенд је могао и ван игре. Поново су Волков и Таунзенд били у дуелу, радили су лактови са обе стране, Волков је пао, али је судија Јефет сматрао да је то био само дуел двојице играча, недовољно за искључење.

34. минут - Жути картон за Таунзенда! Оштар протест фудбалера Тотенхема којег је, чини се, фаулирао Волков, али судија то није видео, већ је због његове реакције казнио Таунзенда.

Nikola Drinčić i Andros Taunzend u duelu u meču prvog kola Lige Evrope između Partizana i Totenhema
Никола Дринчић и Андрос Таунзенд у дуелу у мечу првог кола Лиге Европе између Партизана и Тотенхема / Извор: Танјуг

ГОЛ У ИСТАНБУЛУ! 1:0!!! У другом мечу Групе Ц у Истанбулу, Бешикташ је против Астераса повео голом Гекана Тереа у 33. минуту.

30. минут - Узвраћа Партизан, Грбић одлично пролази по десној страни, центрира за Сашу Илића који са висине једанаестерца шутира високо преко гола.

29. минут - Нови притисак Тотенхема. После корнера лопта долази до Кејна који ипак из солидне позиције шутира поред гола.

25. минут - Сјајна прилика за Лазовића! Убачена лопта из аута, прескочила је Фација гостију који је погрешно проценио њен лет, нападач Партизана ју је прихватио и из окрета шутирао, али је Вертонген у последњем моменту блокирао његов ударац и отклонио опасност. Заиста изванредан старт!

Партизан се полако ослобађа иницијативе која је поново била на снази после прилика Лазовића.

16. минут - Вулићевић пролази по десној страни, упошљава Лазовића на петерцу, али га је гађао директно у тело, па је лопта отишла у гол-аут.

15. минут - Пантић је добро прошао по десној страни, преварио Дејвиса, упутио лопту у средину ка Лазовићу који је изблокиран. Солидна прилика!

Период игре у којој је лопта углавном на средини терена. Тотенхем има посед лопте, покушава да створи прилику пред голом црно-белих, али нема прилика ни у најави.

3. минут - Дринчић је упутио центаршут из слободног ударца са неких 40 метара удаљености, створила се велика гужва у казненом простору Тотенхема, али није било шута.

1. минут - Већ на самом старту први корнер за госте, Таунзенд је прихватио центаршут у шеснаестерцу, измакао се у лево и из доста тешке ситуације успео да упути снажан ударац који је завршио на пречки.

Фудбалери Партизана наступиће у својим традиционалним црно-белим дресовима, док ће гости из Лондона играти у резервној жутој комбинацији. У саставу црно-белих од старта меча наступиће Лазар Ћирковић.

Уочи почетка утакмице навијачи Партизана су песмом још једном поздравили легенду клуба, трагично преминулог нападача Драгана Манцеа.