ЛИГА ЕВРОПЕ: Чука за 10 минута дао три гола, а ипак у последњој секунди остао без победе (ВИДЕО)

07.07.2016. 15:53
FK Čukarički
ФК Чукарички / Извор: МН Press

Укупним резултатом 6:3 тим са Бановог Брда се пласирао у наредну рунду.

Фудбалери Чукаричког пласирали су се у друго коло квалификација Лиге Европе пошто су и у реванш мечу одиграли нерешено против Ордабасија 3:3 . Српски представник на реванш меч у Шимкент дошли са великим капиталом и предношћу од 3:0.

Изабраници тренера Милана Лешњака нису отишли у далеки Казахстан на излет, већ су и овај дуел схватили крајње озбиљно и били чврсто решени да посао у великом стилу приведу крају бар у првих 45 минута.

Црно-бели са Бановог Брда су заиграли фуриозно од самог почетка и већ на половини првог полувремена водили са убедљивих 3:0. Мрежу голмана Ордабасија већ у 10. минуту затресао је Синиша Мандић, а исти играч је само четири минута касније повисио на 2:0. Сјајни Мандић је у 21. минуту био асистент, а стрелац трећег гола за Београђане био је Асмир Кајевић.

Кад се чинило да ће остварити још убедљивију победу него на првом мечу, Ордабаси је успео да се врати у живот и спасе част. У зауставном времену делу првог полувремена Гејндрик је смањио на 1:3.

У другом делу иге Казахстанци су много више нападали и имали теренску иницијативу што им је се исплатило у 68. минуту кад је Тунгишбајев погодио за 2:3. Чукарички се у наставку утакмице определио за брзе контре, а велике прилике за још убедљивији тријумф пропустили су Фофана, Кајевић и Мандић. Казна је стигла у последњој секунди кад је Ерланов поставио коначан резултат - 3:3.

Чукарички ће у другом колу квалификација за Лигу Европе играти против мађарског Видеотона (14. и 21. јул).