ЛИГА ШАМПИОНА: Хулк донео Зениту трачак наде, а онда су се "орлови" обрушили (ВИДЕО)

09.03.2016. 20:01
FK Benfika
ФК Бенфика / Извор: Реутерс

"Орлови" победили и у првој утакмици осмине финала.

Фудбалери Бенфике нови су четвртфиналисти Лиге шампиона. "Орлови" су у реваншу осмине финала победили Зенит са 2:1, што је било довољно за пролаз даље. Екипа из Лисабона је у Санкт Петербург донела "капитал" од 1:0, тако да је уписала дуплу победу.

Повели су Руси, голом Хулка у 69. минуту, па су се навијачи на стадиону "Петровски" на кратко радовали. Понадали су се продужецима, али је њихове снове срушио Николас Гаитан. После "бомбе" Раула Хименеза, голман Лодигин је одбранио, лопта је ударила у пречку, али је на правом месту био капитен Гаитан. Само ју је главом убацио у небрањену мрежу.

Коначан резултат поставио је Талиска, у шестом минуту судијске надокнаде, за коначних 2:1.

Све време за Бенфику је играо репрезентативац Србије Љубомир Фејса. Треба рећи да екипа Зенита може да жали, пошто је имала неколико изгледних прилика, али без реализације. На пример, Дзјуба и Смољников нису искористили зицере.

ОВДЕ прочитајте како је Бенфика Б одиграла, односно о учинку тандема српских нападача