ЛШ (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Брашанац најавио, Оумару потврдио - Партизан прескочио Дилу

21.07.2015. 16:22
Abubakar Oumaru
Абубакар Оумару / Извор: МН Press

Партизан у трећем колу чека бољег из двомеча Стеауа - Тренчин.

Фудбалери Партизана су обезбедили пласман у треће коло квалификација за Лигу шампиона. Првак Србије је и у реваншу био бољи од Диле Гори, а овог пута резултат је био 2:0. Црно-бели су пласман у наредну рунду изборили без примљеног гола (укупно 3:0), а наредни ривал ће им бити Стеауа или Тренчин. Пролазу даље ипак је ближа румунска екипа због предности од 2:0.

Стрелци су били Дарко Брашанац и Абубакар Оумару, а треба рећи да су Грузини у мечу на свом терену, пред око 5.000 гледалаца играли много отвореније. Подсетимо, у првом мечу у Хумској Дила Гори је "паркирала аутобус", што данас није био случај.

У уводним тренуцима меча добре прилике за Партизан пропуштали су Валерији Божинов и Андрија Живковић, а у 25. минуту узвратио је Лаша Гвалиа. Шутирао је са 20-ак метара, али је лопта прошла неколико метара од стативе гола Живка Живковића.

Нешто касније, у 37. минуту, после одличног продора Немање Петровића, лопта је дошла до Дарка Брашанца који је са десетак метара снажно шутирао (погледајте ОВДЕ). Олексеј Шевченко није могао да заустави лопту која је завршила испод пречке. У самој завршници полувремена, Грузини су имали одличну прилику, али је Иракли Модебадзе био непрецизан. Тако је још једна прилика за домаћина отишла у неповрат.

Током првог полувремена забележен је и мањи инцидент на трибинама (више прочитајте ОВДЕ), а треба рећи да су црно-беле бодрили навијачи из Србије, њих 30-ак.

У наставку меча, Марцваледзе је покушао са 25 метара, Живковић се бацио, али је лопта ипак отишла поред стативе. У наредним минутима, поново је припрећено голману Партизана, али Модебадзе и Гвалиа нису реализовали прилике. Убрзо је Оумару имао одличну прилику, био "један на један" са голманом који је ипак сачувао свој гол. Међутим, експресно се искупио, у 64. минуту. Андрија Живковић је одлично проиграо Камерунца који је дошао у овом прелазном року. Искусни нападач је лопту послао иза леђа Шевченка.

Да не буде досадно, побринуо се у 88. минуту Гиорги Еристави који је извео слободан ударац са 20 метара. Лопта је погодила пречку, па је у тим тренуцима Партизан имао среће.

Дила Гори - Партизан 0:2 (0:1)

Стрелци: Брашанац 37, Оумару 64.

Стадион: "Тенгиз Бурјанадзе"

Гледалаца: 5.000

Судија: Данијел Стефански (Пољска)

Жути картони: Наваловски, Марцваладзе - Балажиц, Брашанац

ДИЛА ГОРИ: Шевченко, Курцилава, Кавкадзе, Багаев, Наваловски, Гвалиа, Папава (од 46. Квирквиа), Џариа, Илуридзе (од 46. Машуков), Марцваладзе (од 82. Еристави), Модебадзе.

ПАРТИЗАН: Ж. Живковић, Вулићевић, Балажиц, Ћирковић, Немања Петровић, Јевтовић, Брашанац (од 79. Илић), Бабовић. А. Живковић, Божинов (од 68. Нинковић), Оумару (од 87. Шапоњић).