ЛШ (КВАЛИФИКАЦИЈЕ): Дила Гори - Партизан 0:1 (ПОЛУВРЕМЕ)

21.07.2015. 15:18
Detalj sa utakmice Partizan - Dila Gori
Детаљ са утакмице Партизан - Дила Гори / Извор: МН Press

Црно-бели у Грузији играју реванш квалификација за Лигу шампиона.

Фудбалери Партизана су на добром путу да се пласирају у треће коло квалификација за Лигу шампиона. Првак Србије на полувремену реванша у Грузији, против Диле Гори води са 1:0, а гол је постигао Дарко Брашанац. Подсетимо, у мечу у Београду било је 1:0 за "парни ваљак".

У уводним тренуцима меча добре прилике за Партизан пропуштали су Валерији Божинов и Андрија Живковић, а у 25. минуту узвратио је Лаша Гвалиа. Шутирао је са 20-ак метара, али је лопта прошла неколико метара од стативе гола Живка Живковића. Домаћин је у мечу на свом терену, пред око 5.000 гледалаца играо много отвореније, за разлику од првог меча у Хумској у којем су "паркирао аутобус".

После одличног продора Немање Петровића, у 37. минуту, лопта је дошла до Дарка Брашанца који је са десетак метара снажно шутирао. Олексеј Шевченко није могао да заустави лопту која је завршила испод пречке.

У самој завршници полувремена, Грузини су имали одличну прилику, али је Иракли Модебадзе био непрецизан. Тако је још једна прилика за домаћина отишла у неповрат.

Дила Гори - Партизан 0:1

Стрелци: Брашанац 37.

Стадион: "Тенгиз Бурјанадзе"

Судија: Данијел Стефански (Пољска)