ЛШ, ПЛЕЈ-ОФ: Домаћини без тријумфа, Порто и Зенит "минималцем" за мирне реванше

20.08.2014. 23:00
Detalj sa utakmice Lige šampiona
Детаљ са утакмице Лиге шампиона / Извор: Фото: Профимедиа/илустрација

Португалски и руски представници једини забележили победе другог дана плеј-офа за елитно европско клупско такмичење, док је за домаће тимове тријумф остала "мисаона именица".

У првим мечевима плеј-офа за пласман у Лигу шампиона на пет мечева виђено је осам погодака, три ремија и два тријумфа гостију, док домаће екипе нису успеле да забележе ниједан тријумф.

У једном од три дербија ове рунде Порто је поготком Мигела Ерере у 61. минуту сасвим заслужено славио на гостовању Лилу (1:0). Марибор је у првом делу историјског дуела за словеначког шампиона већ после шест минута имао заостатак против фаворизованог Селтика поготком МекГрегора, али је после само четврт часа игре резултат изједначен, поготком Бохара, па је све отворено пред реванш у Глазгову (1:1).

Истоветни резултати виђени су и у Словачкој и Данској. И у Братислави је гост водио, аутоголом Јаблонског у 68. минуту БАТЕ Борисов стигао је до предности, али је наду за успехом у реваншу Словану сачувао Витек десет минута пре краја. Алборг је једини домаћин који је у среду имао предност. Томсен је био стрелац после 15 минута игре, али је Оливеира у наставку донео изједначење кипарском шампиону Апоелу.

Detalj sa meča Alborg - APOEL u plej-ofu kvalifikacija za Ligu šampiona
Детаљ са меча Алборг - АПОЕЛ у плеј-офу квалификација за Лигу шампиона / Извор: Танјуг

Ако је судити по резултату меча у Лијежу, Зенит је већ завршио посао око групне фазе Лиге шампиона, јер је Шатов већ у 16. минуту донео Русима предност и релативно миран реванш у Санкт Петерсбургу.