ЛУДИЛО, А НИЈЕ ЈСЛ: Помахниталим домаћинима поделио пет црвених за пет минута, а није ни трепнуо (ВИДЕО)

20.05.2015. 00:11
Igrači peruanske Alijance pokušavaju da spreče sudiju da podeli crvene kartone
Играчи перуанске Алијанце покушавају да спрече судију да подели црвене картоне / Извор: Фото: Youtube Printscreen/Claudio Navarro Варгас

Главни судија меча перуанске Примере доследно се држао правила и упркос физичким насртајима фудбалера Алианце послао ван терена четворицу играча и тренера домаћег састава.

Да се фудбалске аномалије не дешавају само на нашим теренима, доказ стиже из Перуа. У престоници ове јужноамеричке земље Лими, у дерби сусрету тамошње Примере између Алијанце и водећег Гарсиласа, изнервирани неповољним резултатом (0:1) домаћи фудбалери погубили су живце у финишу сусрета и "сами себе" почели да одстрањују са меча.

Наиме, играо се 85. минут када је Габријел Коста зарадио други жути картон, после чега је врло жучно реаговао тренер Алијанце Гиљермо Сангвинети, утрчавши на терен, одредивши себи сличну судбину као и његов пулен. Није прошло много пре него је Маркос Мијерс лактом на траву послао противничког фудбалера, а затим бацио лопту у правцу главног судије меча Рамона Бланка, због чега је овај био принуђен да се и трећи пут маши за џеп.

Као да им је и то било мало, тек што се ситуација мало стишала, Пабло Мигез је у 89. минуту крајње покварено по ногама "покосио" једног од фудбалера гостију, а због оштрог протеста и њему је показан пут на (нешто) раније туширање. Већ узаврела крв у том моменту је довела у "прединфарктно стање" играче Алијанце. Нису бирали средства како би се објаснили са Бланком, а најдаље је отишао Кристијан Куева који је покушао да спречи арбитра да Мигезу покаже црвени картон тако што га је ухватио за руку, али је Бланко до краја остао доследан, па је и његову недисциплину санкционисао искључењем, а како би смирила нервозног домаћина на терен је морала да уђе и полиција.

Епилог - пет црвених картона за пет минута...

Несрећном судији, који је добио очито незахвалан задатак да води овај сусрет, Асоцијација професионалних судија Перуа одала је признање на "храбрости да донесе праведне одлуке" и честитала на "веома добро обављеном послу". Ипак, тешко је веровати да му је такво признање довољна сатисфакција после свега што је доживео на мечу у престоничкој Лими.