МАЛЕР: Вориорси остали без "висине" - отпао и Аустралијанац (ВИДЕО)

14.06.2016. 05:27
Endrju Bogut
Ендрју Богут / Извор: Реутерс

После четири утакмице великог НБА финала Голден стејт води против Кавса 3:1 у серији.

Шампион НБА лиге, екипа Голден стејт Вориорса, пети меч другог узастопног финала, који играју с Кавалирсима почела је без Дејмона Грина. Без суспендованог Дејмона Грина, да би меч за НБА прстен, како сада ствари стоје, завршила без Аустралијанца Ендрјуа Богута. Центар "ратника" је у покушају да одбрани један напад противника постао главни лик страшне сцене.

Богут је, рекосмо, у покушају да блокира противника "закаснио", а овај, по инерцији "ушао у њега". Пад је био неминован, а прегласан "Оракл" ућутао је у стотинки. Одмах по паду Богут се ухватио за колено... Изнешен је напоље и, испоставиће се, није се враћао до краја меча. Богут се повредио у другом минуту другог полувремена.