НА ДАНАШЊИ ДАН: Пеле се опростио од "кариока" против Југославије! (ВИДЕО)

19.07.2014. 18:31
Pele
Пеле / Извор: Профимедиа

Пре 43 године један од најбољих фудбалера на свету одлучио је да оконча своју репрезентативну каријеру.

Едсон Арантес до Насимиенто Пеле је на данашњи дан пре 43 године последњи пут обукао репрезентативни дрес и то у мечу против Југославије. На захтев славног нападача, који је са 17 година први пут дебитовао за „кариоке“, „селакао“ је пред 140.000 душа на „Маракани“ одиграо меч против „европских Бразилаца“.

Pele
Пеле / Извор: Twitter

Крајњи скор свакако није био у првом плану, али треба напоменути да је Џајић довео Југославију у вођство у 35. да би Ривелињо и Герсон головима у 60. и 65. минуту преокренули резултат. Коначан резултат поставио је Јерковић у 70. минуту (2:2).

Pele

Када је излазио из игре, Пеле је истрчао чувени „победнички круг“ када је скинуо свој жути дрес, а препуна „Маракана“ му је скандирала „Фица, фица, фица“ или „Остани, остани, остани“. Он је за Бразил одиграо 92 меча и постигао 77 голова, а што је још битније освојио је три Светска првенства (1958, 1962 и 1970.), што му свакако даје епитет једног од најбољих играча у историји фудбала.