КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Прекид у Подгорици, Руси скандирали Србији

Србија Данас/Тањуг
Fudbalska reprezentacija Engleske
Фудбалска репрезентација Енглеске / Извор: Профимедиа

Македонци поражени од Белорусије.

Фудбалска утакмица између репрезентација Црне Горе и Русије у Подгорици, у квалификацијама за првенство Европе, дефинитивно је прекинута у 67. минуту. Немачки судија Денис Ајтекин одлучио је да играче пошаље у свлачионицу након новог инцидента на терену.

После досуђеног пренала за Русију којег није реализовао Широков, дошло је до кошкања играча два тима, а руски репрезентативац Комбаров погођен је тврдим предметом са трибина.

Уследила је потом и туча навијача два национална тима на трибинама Градског стадиона.

То је био други испад црногорских навијача, који су већ у првом минуту изазвали прекид меча, када су бакљом погодили у главу голмана Акинфејева, због чега је пребачен у болницу.

Први прекид трајао је више од пола сата, пауза између два полувремена исто толико, а официјелни спикер упозорио је да ће меч дефинитивно бити прекинут у случају било каквог инцидента.

Како се то догодило, Ајтекин је решио да утакмицу дефинитивно прекине и она неће бити настављена.

Раније вечерас у центру Подгорице дошло је до инцидената, када се група од педесетак навијача Русије окупила на Тргу републике, где је једно време певала руске песме, а потом покушала да запали заставу САД, што је спречила полиција.

Са трга се могло чути и скандирање "Русија и Србија, браћа заувек".

Затворено је више улица у центру града, а због важности утакмице полиција је предузела опсежне мере безбедности.

Утакмица Г групе квалификација за првенство Европе између Црне Горе и Русије почела је у 20.45 сати, а прекинута је у 67. минуту при резултату 0:0.

Словаци су наставили да газе у оквиру Групе Ц, пошто су против Луксембурга остварили и пету победу у оквиру квалификација за ЕП у Француској. Шпанци су голом Алвара Морате у 28. минуту савладали Украјинце и остали у трци за прво место.

Енглези су били веома расположени на "Вемблију", а страдала је селекција Литваније са 4:0. Словенци су лако савладали су Сан Марино са 6:0 и остварили трећу победу у квалификацијама, стрелац последњег гола био је првотимац Партизана, Бранко Илић.

Сусрете у Г групи обележио је прекид између Црне Горе и Русије, а Швеђани су захваљујући Златану Ибрахимовићу остварили битну победу против Молдавије од 2:0. Аустрија је задржала прву позицију, пошто је демолирала Лихтенштајн у гостима са 5:0.