НБА ФИНАЛЕ: Леброн узвратио ударац, Мајами изједначио на 1:1! (ВИДЕО)

09.06.2014. 09:36
Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Бета/АП

Серија се сада сели у "Американ ерлајнс арену".

Кошаркаши Мајами Хита поравнали су резултат у серији на 1:1, после победе над Сан Антонио Спарсима у "AT&T" центру са 98:96 (26:19, 17:24, 35:34, 18:21). Прва звезда Врућине Леброн Џејмс, пропустио је завршницу првог сусрета због грчева у левој нози и губитка течности, проузрокованих великом врућином у дворани., али је у другом сусрету потпуно надокнадио свој изостанак. Џејмс је завршио сусрет са 35 поена и 10 ухваћених лопти и тако одговорио Паркеру и друговима за пораз у првом сусрету. Крис Бош је додао 18, док су Двејн Вејд и Рашар Луис постигли по 14 поена. На другој страни Паркер је постигао 21 поен и имао седам додавања, Тим Данкан је имао дабл-дабл учинак (18п, 15ск), док је Ђинобили постигао 19, иако није почео као стартер.

После нерешеног првог полувремена (43:43), ствари је закувао је Леброн са убачених шест узастопних шутева из даљине у трећој деоници. Ленард, Ђинобили и Диао су се смењивали у одбрани "мамуза", али је МВП прошле сезоне немилосрдно затрпавао кош домаћина. Тројку као кап убацио је Паркер на два и по минута пре краја утакмице, што је донело пола коша предности за чету Грега Поповича.

Kris Boš
Крис Бош / Извор: Бета/АП

Тада је на сцену ступио Бош, који је тројком из угла на асистенцију Џејмса донео предност свом тиму 95:93, на 80 секунди до краја меча. Попович се одлучио да његова екипа не прави фаул и последњем нападу, али није постигао жељени резултат. Овога пута Бош је асистирао усамљеном Вејду, који је убацио зицер и донео недостижних пет поена разлике (98:93). Наредна утакмица игра се 10. јуна у Мајамију.