НБА: Грифин показао ко је газда ЛА, Санси бољи од првака (ФОТО)

01.11.2014. 08:11
Blejk Grifin, košarkaš LA Klipersa
Блејк Грифин, кошаркаш ЛА Клиперса / Извор: Бета/АП

Лејкерси у "Форуму" изгубили од Клиперса (111:118) уписавши и трећи стартни пораз што је трећи најгори старт франжизе од доласка из Минеаполиса. Леброн Џејмс се наљутио у Чикагу и донео тренеру Дејвиду Блату прву НБА победу. Санси добили Спарсе, док је 40 поена Рудија Геја било мало за тријумф Портланда над Кингсима.

Блејк Грифин се не плаши вештица, а у Ел-Еју их, бар што се њега тиче, нема. Грифин је са својим Клиперсима „преживео“ гостовање Лејкерсима у „Форуму“, потврдивши да је одавно нису „онај други тим из ЛА“. Клиперси су славили 118:111 наневши тако Брајанту и екипи и трећи везани пораз. Успут, у дербију Истока, Леброну је требало 53 минута да у Чикагу победи Булсе, док „пионирима“ из Портланда за победу у Сакраменту није било довољно ни 40 поена Рудија Геја.

У „Форуму“ није више никакво чудо да у ЛА дербију славе Клиперси. Ни када су Лејкерси домаћини. Тако је било и за „Ноћ вештица“. Блејк Грифин је са 39 поена (7ск, 4ас) највише допринео осмом тријумфу у девет мечева Клиперса од 118:111. Деандре Џордан је додао 11 (13ск), а Крис Пол 12 (10ас).

Са друге стране Коби је убацио 21, док је Џереми Лин са 17 (4ск, 9ас, 1ук) имао најбољи учинак међу повредама десеткованим „језерашима“.

Кавси се из Чикага у Кливленд враћају певајући, а Леброн Џејмс је једноставно хтео да се искупи за (не)изненађујући пораз од Никса. „Краљ“ је Булсима у победи од 114:108 убацио 36 поена (8ск, 4ас, 4ук, 1бл), али је за победу било потребно пет додатних минута. Да све буде још боље за навијаче тима из Охаја је чињеница да су у последњи минут регуларног дела Кавси ушли с минусом од пет поена. Кевин Лав је одиграо стандардно добро – по 16 поена и скокова. Кајри је убацио 23, док је Тристан Томпсон имао 16 поена и 13 скокова – 12 офанзивних чиме је изједначио рекорд франшизе.

Чикаго је имао септет двоцифрених кошаркаша... Џабе! Роуз и Кирк Хајнрих су дали по 20. Пау Гасол је убацио 15, Мајк Данливи 14, док је Ноа имао 13 скокова и осам поена.

Lebron Džejms
Леброн Џејмс / Извор: Бета/АП

Од осталих мечева ваља споменути пораз шампиона у "комшијском" Финиксу. Победа над Спарсима потврдила је оно што многи нису смели гласно да кажу – Санси имају три сјајна плејмејкера и сва тројица су потребна Џефу Хорнасеку. У победи над Сан Антониом новајлија Ајзеа Томас је бриљирао и са десет поена и неколико асистенција у последњој деоници је кумовао тријумфу. Иако је меч почео с клупе за 29 минута убацио 23 поена (4ас). Маркиф Морис је убацио 20.

Томас је кумовао победи, али ваља рећи да су Спарси последњи поен из игре дали пет минута пре краја меча! Паркер је са 19 поена био најефикаснији у дресу Спарса, док су десет пребацили још само Тим Данкан – 16 и Борис Диао – 13.