Немачка није блистала, али је стартовала победом против Украјине (ВИДЕО+ФОТО)

12.06.2016. 22:51
Mustafi
Мустафи / Извор: Реутерс

Утакмица одиграна у Лилу.

Немачка је много теже него што се очекивало победила Украјину у Лилу (2:0), у мечу првог кола Ц групе на Европском првенству у Француској. Светски шампиони нису одушевили, Украјинци су у већем делу меча били равноправан ривал, али за изабранике Јоакима Лева најважније је да су такмичење на ком имају циљ да освоје титулу почели победом. Меч је имао бурну увертиру, на улицима Лила тукли су се навијачи две репрезентације, о чему можете да прочитате ОВДЕ.

УЕФА ПРЕТИ САВЕЗИМА: Летећете са ЕП (ФОТО)

Меч у Лилу није одушевио, напротив. Украјина је прва запретила у Лилу, већ у трећем минуту, али је ударац Конопљанке са око 20 метара одлично одбранио голман Немачке Мануел Нојер. Голман Немачке је у првом полувремену у неколико наврата одличним интервенцијама спречавао Украјинце да дођу до гола.

Емери напустио Севиљу да би преузео европског великана, његова замена стиже из Аргентине (ФОТО)

Немачка је повела у 19. минуту. Из слободног ударца центрирао је Тони Крос, а највиши у скоку био штопер Шкодран Мустафи. Дефанзивцу Валенсије то је био првенац у дресу "панцера", а истовремено је постао 34. играч који је постизао гол за Немачку на континенталним шампионатима.

ПОРОДИЧНА ТРАГЕДИЈА: Дарију Срни отац преминуо током меча против Турске

ТЕЖЕ НЕГО ШТО СЕ ОЧЕКИВАЛО: Минималац Пољака против храбрих и чврстих Северних Ираца (ВИДЕО ФОТО)

У 37. минуту Украјина је поново могла до гола, али је Џером Боатенг из два покушаја успео да заустави лопту пре него што је прешла гол линију.

У другом полувремену Украјинци су покушавали да стигну до гола, али нису успевали да озбиљније угрозе гол Нојера све до финиша. Шут Ракицког из слободног ударца са 25 метара и одбрана Нојера је све што су Украјинци направили. Три минута пре краја меча Месут Озил је имао шансу да дуплира предност Немаца и обезбеди победу, али је голман Украјине Пјатов сјајно истрчао, скратио угао и одбранио. У надокнади меча севнула је контра Немаца коју је крунисао резервиста Бастијан Швајнштајгер за коначних 2:0 после асистенције Месута Озила.

НЕМАЧКА - УКРАЈИНА 2:0
Стрелци: Мустафи у 20. и Швајнштајгер у 90 2. минуту. Стадион: Пјер Моро у Лилу. Судија: Мартин Еткинсон (Енглеска).

НЕМАЧКА: Нојер, Хеведес, Боатенг, Мустафи, Хектор, Кедира, Крос, Милер, Озил, Дракслер (од 78. Ширле), Геце (од 89. Швајнштајгер).

УКРАЈИНА: Пјатов, Федецки, Качериди, Ракицки, Шевчук, Сидорчук, Степаненко, Јармоленко, Коваленко (од 73. Зинченко), Конопљанка, Зозуља (Селезњов од 64).