НИЈЕ БРЕГЗИТ, АЛИ: Исланђани избацили Енглезе из Европе (ВИДЕО+ФОТО)

27.06.2016. 22:50
IslanEng
ИсланЕнг / Извор: Реутерс

Виђено једно од највећих изненађења у историји фудбала.

Исланд је направио највеће изненађење на Европском првенству у Француској - победио је Енглеску 2:1 и изборио пласман у четвртфинале у дебитантском учешћу на континенталним такмичењима. Исланд ће у недељу у четвртфиналу ЕП играти против домаћина Француске у Сен Денију.

ОДМОР ЗА МУШКЕ ОЧИ: Сандра Партизан ђуска у базену, а њена ГУЗА оставља без даха (ХОТ ВИДЕО)

Исланд се није уплашио Енглеза, иако је "горди албион" повео већ у 4. минуту. Све што се дешавало у првом полувремену меча одиграног у Ници можете да погледате ОВДЕ.

ШОК: Кристал палас купио нападача једне ЈАКЕ европске репрезентације за 38 милиона евра (ФОТО)

У другом полувремену селектор Енглеске Рој Хоџсон је покушао да размрда екипу изменама, али његови изабраници нису успели да направе ниједну стоодстотну шансу иако су имали много већи посед лопте, углавном нису успевали да дођу до шеснаестерца. Исланд је тако стигао до историјског успеха и пласмана у четвртфинале, док су Енглези после срамотне елиминације са СП у Бразилу после групне фазе још једном разочарали навијаче који су од њих очекивали најмање полуфинале.

ЕНГЛЕСКА - ИСЛАНД 1:2
Стрелци: Руни у 4. из пенала за Енглеску, а Рагнар Сигурдсон у 6. и Сигторсон у 19. за Исланд. Стадион: Алијанц Ривијера у Ници. Гледалаца: 42.000. Судија: Дамир Скомина (Словенија).

ЕНГЛЕСКА: Харт, Вокер, Кејхил, Смолинг, Роуз, Дајер (од 46. Вилшир), Руни (од 87. Рашфорд), Али, Стариџ, Кејн, Стерлинг (од 60. Варди).

ИСЛАНД: Халдорсон, Севарсон, Арнасон, Рагнар Сигурдсон, Скуласон, Гудмундсон, Гунарсон, Гилфи Сигурдсон, Биркри Бјарнарсон, Бодварсон (од 88. Траустасон), Сигторсон (од 76. Елмар Бјарнарсон).