ОРЛИЋИ БЕЗ ЕП: Француска победила у Крагујевцу (ВИДЕО)

29.03.2016. 14:52 14:38
Ivan Šaponjić
Иван Шапоњић / Извор: МН Press

Ибарници Бранислава Николића поражени.

Омладинци Србије неће играти на ЕП пошто су у одлучујућем мечу изгубили 0:1 у Крагујевцу од Француске. Изабраницима селектора Бранислава Николића одговарала је само победа, али нису успели да савладају вршњаке из Француске упркос чињеници да су имали одличну подршку са трибина стадиона "Чика Дача".

Француска је сачувала мрежу и потврдила има најјачу одбрану на турниру пошто ни на претходне две утакмице није примила гол, а постигла их је пет. Србија је добро почела меч, а у 16. минуту меча оправдано је поништен гол Ивана Шапоњића, због офсајда.

ПОСЛЕ ПЕТ ГОДИНА СРБИЈА ПОНОВО У ТАЛИНУ: Ивановић се присетио НЕВЕРОВАТНОГ ДОГАЂАЈА (ВИДЕО)

Гол за победу Француза постигао је Мбапе у 41. минуту, а ви га можете погледати на линку испод.

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Орлићи губе, Французи повели у финишу полувремена (ВИДЕО)

Све дилеме око победника решене су у 70. минуту кад је због другог жутог картона ван игре морао дефанзивац Србије Лијанко Војновић. У трећем минуту надокнаде искључен је и Иван Шапоњић због две јавне опомене.

ФСС ТУЖИ СВОЈЕ КЛУБОВЕ: Два меча пред кривичним судом

Србија - Француска 0:1

Стрелац: Мбапе у 41. минуту.

Црвени картони: Војновић у 70 и Шапоњић у 90 3. минуту

Стадион: Чика Дача у Крагујевцу.

СРБИЈА: Милинковић-Савић, Дуроњић, Јовић, Војновић, Миленковић, Шапоњић, Сенић, Шпољарић, Стојановић, Златковић, Зличић.

ФРАНЦУСКА: Бернардони, Огустан, Диоп, Хари, Ернандез, Кватенг, Мбапе, Онгон, Поа, Тирам, Тусар.