СЕРИЈА А: Милан бољи од Наполија, Миха кост у грлу шампиона (ВИДЕО)

14.12.2014. 14:41 14:38
Detalj sa meča italijanske Serije A između Milana i Napolija
Детаљ са меча италијанске Серије А између Милана и Наполија / Извор: Танјуг

Екипа Пипа Инзагија боља од "чете" Рафе Бенитеза. Сампдорија у гостима ремизирала са Јувентусом.

У једном од два дербија 15. кола Серије А, екипа Милана савладала је Наполи на домаћем терену резултатом 2:0 (1:0). "Росонери" су славили важан тријумф којим су се изједначили на табели са Наполитанцима, а домаћина су до шесте позиције на табели головима довели Менез и Бонавентура, од којих је први у 6. минуту био веома леп.

Фудбалери Сампдорије играју одлично ове сезоне, а то су потврдили и у Торину. Тим из Ђенове је одиграо нерешено против Јувентуса 1:1. Повео је италијански шампион голом Евре у 12. минуту, а коначан резултат је поставио Маноло Габијадини у 51. На тај начин је тим, који са клупе предводи Синиша Михајловић, остао у трци за Лигу шампиона.

Рома је савладала у гостима Ђенову са 1:0 аутоголом Наинголана у 40. минуту и поред чињенице да је Адем Љајић у 31. минуту промашио једанаестерац.