18.11.2014. 20:39 23:13
Košarkaši Partizana
Кошаркаши Партизана / Извор: МН Press

Пети пораз црно-белих у Еврокупу у шест рунди.

Лијетувос ритас прекинуо је победоносни налет Партизана, саткан од две победе у АБА лиги и једног тријумфа у Еврокупу. Лидер Е групе европског такмичења славио је у „Пиониру“ резултатом 85:76 (18:16, 20:16, 26:26, 21:18) и оставио црно-беле на једном успеху после шест рунди.

Гости су од самог старта наметнули свој стил игре. Расположени Орелик је са осам поена погурао свој тим ка вођству 10:2 и практично су црно-бели током целог меча јурили тај заостатак. Када год би се српски шампион приближио, уследила би серија тима из Виљнуса који су предводили Орелик, Гецевичијус и Кавалиаускас.

Milan Mačvan
Милан Мачван / Извор: МН Press

Партизан је последњи пут припретио у финишу треће деонице, када је смањио на минус четири, 50:54, али није имао снаге за преокрет. Гости су у последњем кварталу стекли 14 поена предности и рутински привели крају дуел у „Пиониру“.

Дешавања из „Пионира“ пратили сте уживо на Srbijadanas.com.

ПАРТИЗАН: Тепић 8 (6 ск), Мурић 14, Маринковић 3, Дало 2, Милутинов 8, Мачван 22 ( 7 ск), Гагић 8 (6 ск), Андрић 6, Милутиновић 5, Безбрадица, Богдановић, Шалић.

ЛИЈЕТУВОС РИТАС: Лесли 12, Дамбраускас, Јускевичијус 8, Лукаускис, Барон 2, Шешкус, Валејка, Гецевичијус 17 (6 ас), Орелик 21 (6 ас, 5 ск), Кавалиаускас 23 (7 ск), Мозер 2.

4/4

Поново су гости убедљивији на почетку четвртине. После тројке Гецевичијуса Партизан је у минусу од девет поена, 60:69. Орелик је незаустављив, тројка преко руке Милутинова, 62:73 у 34. минуту.

Партизан нема решење у нападу, Лесли за плус 13, 62:75. После тројке Андрића Партизан се спустио на једноцифрени минус, 69:78. Међутим, гости су рутински привели меч крају, 76:85.

Andreja Milutinović
Андреја Милутиновић / Извор: МН Press

3/4

Одличан старт другог полувремена тима из Виљнуса. Гецевичијус, Јускевичијус и Лесли повећали су предност гостију, После закуцавања Леслија у контранападу Лијетувос ритас води резултатом 49:37 у 24. минуту.

Миленко Тепић се пробудио. Убацио је двојку, па две тројке, 45:51 у 26. минуту. После поена Милутиновића (два плус један) црно-бели су се приближили на 50:54. Лијетувос ритас одржава разлику, 58:64 после трећег квартала.

2/4

Два и по минута друге четвртине без поена. Лијетувос ритас је убацио шест поена у низу, 16:24 у 14. минуту. Тим Душка Вујошевића без поена, коначно Мурић прекида жуте минуте. Погодио је и Мачван, одговара Орелик, 20:26.

Дало је креирао лепу акцију за нове поене Мачвана. Истом мером узвраћа Гецевичијус. Тројка Андрића, 25:28 у 16. минуту. Пет поена Кавалиаускаса , гости су се опет одлепили, 27:35. Тројка Мачвана, 30:35.

Лијетувос Ритас води на полувремену резултатом 38:32.

1/4

Гости су повели са 4:0, прве поене за црно-беле убацио је Едо Мурич са линије слободних бацања, 2:4. Две везане тројке Орелика, 2:10. Орелик већ има осам поена. После пет и по минута црно-бели су дали кош из игре - Мачван, 4:12.

Разиграо се Мачван, има подршку Милутинова, који је у серији од четири поена, 16:16. Кавалиускас погађа за 16:18 после прве деонице.

Е група, 6. коло

Партизан – Лијетувос ритас 76:85

Асесофт – Красниј октјабр (среда, 18:45)

Хапоел – Банвит (среда, 19:30)

ТАБЕЛА: Лијетувос ритас 5-1, Банвит 4-1, Асесофт 3-2, Красниј октјабр 2-3, Партизан 1-5, Хапоел 1-4.