ПАРТИЗАН УСПЕШАН НА ПРВОМ ТЕСТУ: Божинов са беле тачке "ставио тачку"

01.07.2015. 19:53
Fudbaler Partizana Valerij Božinov
Фудбалер Партизана Валериј Божинов / Извор: МН Press

Првак Србије победио Рудар из Велења са 1:0.

Фудбалери Партизана били су успешни у првој провери на словеначком Похорју. Екипа Зорана Милинковића је победила Рудар из Велења, а једини гол је дао новајлија Валериј Божинов, са беле тачке, у 27. минуту.

Од почетка у тиму првака Србије су били Живковић, Вулићевић, Немања Петровић, Бранко Илић, Остојић, Јевтовић, Брашанац, Трујић, Бабовић, Нинковић и Божинов, док су од 59. минута шансу добили Кљајић, Бандаловски, Богосавац, Иван Петровић, Ћирковић, Лукић, Маринковић, Саша Илић, Грбић и Којић. На терену је остао само Бранко Илић.

Стрелац јединог гола се неколико пута истакао током првог полувремена. Бугарски нападач је у 35. минуту погодио пречку ударцем главом, да би пет минута касније шутирао поред гола. Међутим потез који се посебно издвојио је из 38. минута. Божинов је "маказицама" послао лопту иза леђа Радана, али је судија поништио гол због офсајд позиције.

Рудар је претходну сезону завршио на шестом месту табеле Прве словеначке лиге.

За суботу су заказана два дуела, са Алиминијумом из Кидричева (10:30) и са Тереком у 17 часова. Нови тест мечеви биће одиграни следеће среде, са Ковинаром (10:30) и Амкаром у поподневном термину. Црно-бели ће прву утакмицу другог кола квалификација за Лигу шампиона, против Диле Гори играти у Београду, 14. јула.