ПРАВИ ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Звезда славила у неизвесној завршници за потврду првог места!

24.10.2015. 22:03
Rukometaši Crvene zvezde u sezoni 2012-13.
Рукометаши Црвене звезде у сезони 2012-13. / Извор: МН Press

Црвено-бели забележили пету победу у рукометној Суперлиги и сачували чело табеле.

Рукометаши Црвене звезде забележили су као гости победу у 77. "вечитом дербију" против Партизана резултатом 22:20 (10:11), у оквиру 6. кола рукометне Суперлиге Србије.

У веома тврдој и неизвесној утакмици на Бањици, пред око 1500 гледалаца црвено-бели су успели да дођу до преокрета у последњих десетак минута меча. Предност две екипе смењивала се из минута у минут, да би у 40. домаћи Партизан последњи пут водио (14:13). Од тог момента па до 54. минута Звезда је успела да направи серију 7:3 и поведе са три гола "вишка" (17:20).

Тим Ненада Перуничића тај капитал успео је да сачува до краја меча, иако је Партизан са два везана поготка, два и по минута пре краја смањио на само гол заостатка (19:20), али није имао снаге за потпуни повратак у меч, па су црвено-бели однели тријумф, четврти заредом у шампионату и тиме потврдили прво место на табели са 11 бодова из шест мечева. Са друге стране, Партизан је другим поразом у сезони пао на треће место на табели са осам бодова.

Најбољи у победи Црвене звезде био је Ненад Мандић са седам погодака, док је Александар Драгутиновић постигао четири. На другој страни, код домаћина су најефикаснији били Немања Живковић и Михаило Радојковић са по пет голова.

ТАБЕЛА: Црвена звезда 11, Слога 9, Партизан 8, Металопластика (-1) 7, Рудар 6, Пожаревац 5, Југовић 5, Раднички 3, Морава 3, Железничар (-1) 1.