ШИРОМ ЕВРОПЕ: У миланском дербију блистали само навијачи, Тотенхем гази ка Лиги шампиона (ФОТО)

19.04.2015. 16:36 14:38
Detalj sa meča Inter - Milan
Детаљ са меча Интер - Милан / Извор: Танјуг

Интер и Милан разочарали љубитеље фудбала на Апенинима. Екипа Мануела Пелегринија прекинула низ лоших резултата. Њукасл доживео пети пораз у низу.

Екипа Манчестер ситија је у првом сусрету недељног матинеа савладала екипу Вест Хема са 2:0 (2:0) и тако прекинула низ лоших резултата у Премијер лиги. "Грађани" су повели у 18. минуту, после лоше реакције дефанзивца "чекићара" Џејмса Колинса, који је покушао да избије лопту, али ју је послао у своју мрежу. Победу тима Мануела Пелегринија запечатио је Серхио Агуеро у 37. минуту, који је на тај начин постао први фудбалер који је ове сезоне у Премијер лиги постигао 20 голова.

Тријумф актуелног шампиона остаће у сенци тешке повреде Давида Силве, кога је лактом ударио Чеику Кујате, после чега је на носилима изнет са терена, а прикачена му је и маска са кисеоником, а тај чланак можете погледати ОВДЕ. Спекулише се да је Силва доживео прелом јагодичне кости.

Александар Коларов је играо свих 90 минута, док црногорски репрезентативац Стеван Јоветић није био у протоколу за овај сусрет. Манчестер сити је 19. победом у шампионату дошао на само бод заостатка од екипе Манчестер јунајтеда, која је тренутно трећа на табели са 65 сакупљених поена. Вест Хем је трећим поразом у последњих пет утакмица остао на 10. позцији са 43 бода.

FK Totenhem
ФК Тотенхем / Извор: Профимедиа

У другом мечу Тотехнем је наставио поход ка Лиги шампиона, пошто је на "Сент Џејмс парку" са 3:1 (1:0) савладао екипу Њукасла. "Певци" су повели преко Насера Чадлија у 30. минуту сусрета, али је на старту другог полувремена везиста "сврака" Џек Колбек поравнао на 1:1. Само седам минута су се радовали фудбалери Џона Карвера, пошто је Кристијан Ериксен постигао сјајан гол из слободног ударца. Победу гостију запечатио је Хари Кејн у 91. минуту, на асистенцију Ерика Ламеле. Тотенхем се сада поравнао са екипом Ливерпула на петом месту са 57 сакупљених бодова, док је петим поразом у низу Њукасл пао на 14. место са 35 бодова.

Дерби меч, макар према именима, игран је и у Италији и то један од највећих градских на свету, Интер - Милан. Ипак, мало шта је вредело видети на стадиону "Ђузепе Меаца", осим навијачких кореографија којима су две супротстављене стране на трибинама дочекале дерби који је некада одлучивао о титулама, док данас није могао ни да наговести да ли ће два тима моћи до евротакмичења наредне сезоне. Меч је завршен без голова (0:0), а Немања Видић одиграо је свих 90 минута за "домачи" тим.