ШИРОМ ЕВРОПЕ: Јувентус "оверио" титулу против Сампдорије, Роналдо хет-триком одговорио Месију (ВИДЕО)

02.05.2015. 18:19 14:38
Kristijano Ronaldo slavi prvi gol u meču Sevilja - Real Madrid
Кристијано Роналдо слави први гол у мечу Севиља - Реал Мадрид / Извор: Танјуг

Барселона је декласирала Кордобу у гостима. Шампион Шпаније Атлетико само ремизирао против Билбаоа и опростио се од титуле.

У дерби мечу 35. кола шпанске Примере, Реал Мадрид је на гостовању Севиљи славио победу резултатом 3:2 (2:1). "Краљевски клуб" заслужено је славио победу у Андалузији захваљујући, пре свих, Кристијану Роналду. најбољи фудбалер света постигао је хет-трик на стадиону "Рамон Санчез Писхуан" наневши домаћину први пораз после 10 узастопних мечева без пораза у домаћем шампионату у којем су последњи пут изгубили меч крајем фебруара. Ипак, већ уочи завршнице првог полувремена могао је да се наслути несупех одмаћина, јер је Роналдо за само два минута, у 36. и 37, постигао два гола. Севиља се, међутим, није предала, па је у надокнадном времену успела да смањи резултат, голом Баке са беле тачке.

Средином другог дела игре, Роналдо је главом комплетирао хет-трик после одличног центаршута Бејла и стигао до 42. поготка у првенству, да би десетак минута пре краја Ибора вратио наду свом тиму да може да остане непоражен, што се на крају, ипак, није догодило.

Luis Suarez postiže gol pored Aleksandra Pantića u meču Kordoba - Barselona
Луис Суарез постиже гол поред Александра Пантића у мечу Кордоба - Барселона / Извор: Танјуг

Барселона је Андалузијом прошла још ефикасније! Фудбалери каталонског клуба убедљиво су савладали Кордобу на гостовању резултатом  8:0 (2:0) у првом мечу дана. Лидер на табели није деловао толико моћно у првом полувремену против екипе нашег Александра Пантића, иако је био доминантан тим на терену и головима Ракитића и Суареза стигао до предности од два гола. Ипак, у наставку је уследила права канонада на гол Карлоса. Лионел Меси је голом главом са пенала (тај погодак можете погледати ОВДЕ) најавио убедљив тријумф да би на исти начин потом мрежу затресли и Суарез и Пике.

Меси је у 80. минуту, после једне гужве у шеснаестерцу домаћих, "украо" гол гурнувши лопту у мрежу испред Нејмара за 40. погодак у шампионату, али му је само пет минута касније, после сумњивог прекршаја над Бразилцем, пружио прилику да се са беле тачке упише у стрелце, иако је најчешће он извођач једанаестераца у каталонском тиму и упркос чињеници да га је то "коштало" хет-трика (више о овом моменту прочитајте ОВДЕ).

Тачку на "И" у овом сусрету ставио је Луис Суарез у 88. минуту, учинивши оно што Аргентинац није и кући однео лопту са меча из Кордобе.

Fernando Tores u meču Atletiko Madrid - Atletik Bilbao
Фернандо Торес у мечу Атлетико Мадрид - Атлетик Билбао / Извор: Танјуг

Шпански шампион Атлетико Мадрид одиграо је само 0:0 против Билбаоа, прекинувши тако серију од три победе, док су гости из Баскије успели да остану непоражени и на четвртом везаном сусрету у Примери. Домаћи тим је упркос доброј форми гостију важио за фаворита, па су навијачи "јорганџија" разочарани напустили стадион "Висенте Калдерон", пошто су се дефинитивно опростили од титуле. Мадриђани три кола пре краја шампионата имају десет бодова заостатка у односу на Барселону.

Fudbaleri Juventusa slave titulu u Seriji A
Фудбалери Јувентуса славе титулу у Серији А / Извор: Бета/АП

Јувентус је званично одбранио титулу првака Италије! "Стара дама" је до победе на гостовању Сампдорији, у првом мечу 34. кола, стигао голом Артура Видала у 32. минуту меча на стадиону "Луиђи Ферарис". Тим Масимилијана Алегрија је овим тријумфом, четири кола пре краја обезбедио четврту узастопну титулу у Серији А, пошто има недостижних 17 бодова "вишка" (уз меч више) од другопласираног Лација. Са друге стране, Сампдорија није победила ни у шестом везаном мечу, угрозивши тако место које води у Европу, па српски тренер Синиша Михајловић улази у неславну завршницу последње сезоне на клупи Ђеновљана.