ПРИМЕРА: Валенсија убедљива, Хетафе минималцем до првих бодова

29.08.2014. 21:53 23:56
Detalj sa meča Sevilja - Valensija u prvom kolu Primere
Детаљ са меча Севиља - Валенсија у првом колу Примере / Извор: Профимедиа

"Слепи мишеви" убедљиво савладали Малагу која је од 27. минута играла са играчем мање. Голом Васкеза Хетафе славио против Алмерије у првом мечу другог кола.

Први мечеви друге рунде шпанске Примере донели су две победе домаћина, а тријумфе су забележили Хетафе и Валенсија.

У првом мечу играном на стадиону "Алфонсо Перез", домаћа екипа Хетафеа савладала је екипу Алмерије резултатом 1:0 (1:0).

Домаћи тим стигао је до вођства у 29. минуту сусрета, када је Алваро Васкез голом завршио одличан продор Фредија Инестрозе по левој страни, после којег је уследио оштар центаршут, који је нападач Хетафеа у паду сместио у мрежу Мартинеза и донео свом тиму три бода.

Овом победом Хетафе је стигао до првих бодова у шампионату, док је Алмерија после ремија са Еспањолом у првом колу забележила први пораз.

Fudbaler Hetafea
Фудбалер Хетафеа / Извор: Профимедиа

У другом мечу дана Валенсија је на "Местаљи" била боља од Малаге. резултатом 3:0 (2:0).

Домаћем тиму посао је знатно био олакшан искључењем Серђија Дардера већ у 27. минуту сусрета, а бројчану предност реализовали су после само четири минута када је Хосе Гаја савладао Каменог. На измаку првог дела игре Данијел Парехо није искористио пенал за "слепе мишеве" после играња руком Велигтона, али је фудбалер домаћих натрчао на одбијену лопту и дуплирао предност.

У другом полувремену домаћи су само докусурили ослабљеног ривала и голом Пабла Пјатија у 56. минуту стигли до убедљивог тријумфа - 3:0. Валенсија је после прошлонедељног ремија на "Рамон Санчез Писхуану" против Севиље остала непоражена и после другог кола, па сада држи прво место на табели уочи суботњих дуела, док је Малага са три бода из прве рунде остала на деветом месту.

У суботу су на програму четири утакмице, док се у недељу играју два мини дербија овог кола: Виљареал - Барселона и Сосиједад - Реал Мадрид.