ПРИМЕРА: Атлетико је нови првак! (ВИДЕО)

17.05.2014. 18:52
Atletiko Madrid
Атлетико Мадрид / Извор: Бета/АП

Бод вредан првог места, екипи из Мадрида обезбедио је Годин поготком у 49. минуту.

Примера је завршена, Атлетико је нови првак. Пред одлучујући дуел са Барселоном, играчи Атлетика били су свесни да им је за шампиоски корак довољан и бод на Ноу Кампу. Тај бод вредан првог места, обезбедио им је Годин поготком у 49. минуту.

Од почетка сусрета, обе екипе су јасно показале колико желе титулу. Гости из Мадрида одлучније су кренули али су их после само петнаестак минута игре задесила два велика пеха. Прво је због повреде ван терена морао Кошта, да би само пет минута касније измену затражио и Арда Туран.

Ослабљени противник осоколио је Барселону, која је у 34. минуту стигла до вођства. Акцију је почео Фабрегас, који је послао лопту у срце шеснаестерца до Месија, а омалени нападач је несебично упослио Санчеза који закуцава лопту у мрежу за 1:0.

Повреде и вођство противника нису утицали на самопоуздање Симеонеових изабраника, који су у другом полувремену заиграли још одлучније и своју добро игру већ у 49. минуту крунисали поготком. Коке је одлично извео корнер, а највиши у скоку био је Годин који је послао лопту у мрежу немоћног голамана Барселоне.

С обзиром на позиције и бодовну разлику на табели, погодак Година је за Мадриђане значио и освајање титуле. Себично су гости чували резултат који им одговара, а средином другог дела Меси јесте погодио мрежу али је гол био поништен због офсајда.

Када је судија одсвирао крај, на Ноу Кампу уследило је велико славље гостујућих играча и њихових малобројних навијача.