Ко то каже, ко то лаже, Србија је МАЛА! "Орлићи" у финалу Мундијалита!!!

17.06.2015. 10:19
Radost orlića posle gola Šaponjića
Радост орлића после гола Шапоњића / Извор: Бета/АП

Србија победила голом Шапоњића у 101. минуту утакмице. У другом наставку"орлићи" имали шансу да резултатски понизе Мали, али Милошевић, Живковић и Шапоњић нису успели да савладају голмана Малија. Бразил ривал у финалу.

Могло је да буде и убељивије, али ”орлићи” су долетели до врха света. Изабраници Вељка Пауновића постигли су досад највећи успех. У драматичним преодужецима Србија је успела да савлада Мали са 2:1 и тако обезбеди финале Светског првенста, где ће им противник бити репрезентација Бразила. У другом наставку, ”орлићи" су могли да поведу у 107. минуту.

Најпре је шансу прокоцкао Милошевић, а два минута касније није успео ни Шапоњић. Ипак, најмлађи играч нашег тима постигао је злата вредан гол. Лопту је у шеснаестерцу после корнера главом захватио Сергеј Милинковић Савић, послао на главу Шапоњића, а ова проследио у мрежу. Била је то велика радост за наше играче, али потпуно заслужено вођство, јер је Србија била боља у продужецима.

У 120. минуту нова шанса за Србију. Лопту је отео Шапоњић, проследио до Живковића, а овај неометан шутирао у пречку. Са,мо два минута касније, Шапоњић промашује стопроцентну шансу.

Мали је остао са играчем мање у 117. минуту, пошто је Коне добио други жути картон. Фудбалери Малија дуго су опседали судију, протествујући због такве одлуке.

Финиш утакмице припао је нашим играчима, који су имали три sttoprocentne шансе да додтуку ривала, али Милошевић, Живковић и два пута Шапоњић нису били довољно концентрисани и из сјајних шанси нису погодили гол.

Почетак утакмице припао јхе Србији, која је преко Живковића повела већ у 4. минуту, а затим прокоцкала шасу да поведе и са убедљивијом разликом. Међутим, што је време више одмицало, Мали је играо све сигурније и Коне је сјајним шутем у 39. минуту донео изједначање. Обе екипе играле су опрезно до краја, са малим бројем прилика, пре продужетака.

Nemana Antonov
Немана Антонов / Извор: Бета/АП

Мали који је елиминисао Немачку, првог фаворита за медаљу, и на овој утакмици показао је да је екипа која зна да се такмичи, одлично физички припремљена, са добрим појединцима. Ипак, што је време више одмицало, падала им је концентрација, што су наши само једном искористили.

Србија ће у суботу у 7 сати по нашем времену играти против Бразила за златну медаљу.

Стадион: Харбур. Судија: Мауро Виљано (Аргентина).

СРБИЈА: Рајковић - Гајић, Вељковић, Бабић, Антонов - Максимовић, Сергеј Милинковић-Савић (од 118. минута Јовановић), Здјелар – Гаћиновић (од 69.минута Шапоњић), Живковић – Мандић (од 76. минута Милошевић).

МАЛИ: Ђигуи - С. Дијара, Маига, Кулибали, Коне – Самасеку, Фалаје, Думбија, Дијало (од 69. Х. Траоре) - Диедоне, Траоре.