Раднички наплатио дугове и срушио првака Европе!

14.01.2015. 18:05 22:27
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Ватерполисти Радничког у финалу Купа Србије 2014. године против Црвене звезде / Извор: МН Press

Крагујевчани су у веома изједначеном сусрету одиграли изванредно последњих десет минута меча у којем нису примили ниједан погодак, док су на другој страни до врха напунили мрежу Барселонете.

Ватерполисти крагујевачког Радничког савладали су шампиона Европе Барселонету резултатом 12:7 (2:2, 4:4, 3:1, 3:0) у мечу трећег кола А групе Лиге шампионата.

Вицешампион Србије и освајач српског Суперкупа је у препуном крагујевачком "Парку" стигао до вредне победе у трећој рунди групне фазе најјачег европског клупског такмичења и реванширао се каталонском тиму за пораз у прошлогодишњем финалу Лиге шампиона. Крагујевчани су до победе стигли у другој половини утакмице. После изузетно изједначене игре и резултат у првом делу, Марко Ћук је шест минута пре краја трећег периода донео домаћину предност од 8:6.

Гости су два минута пре последњег одмора успели да преполове предност Радничког, али је затим уследила фуриозна завршница нашег тима који је до краја сусрета постигао четири поготка, док је одбрана била несавладива, па су Крагујевчани на крају славили убедљив тријумф (12:7).

Био је то први тријумф Радничког у овогодишњем такмичењу, после убедљивих пораза од Про Река (5:12) и Олимпијакоса (7:13).

Најефикаснији у редовима српског вицешампиона био је Никола Дедовић са три поготка, по два су постигли Филип Трајковић, Срђан Вуксановић и Марко Ћук, док су се по једном међу стрелце уписали Душан Марковић, Јосип Врлић и Марко Петковић. У редовима првака Европе троструки стрелац био је Гонзало Ехенике, док су по један погодак постигли Фелипе Пероне Роха, Алберт Еспањол Лифанте, Марк Рока Барсело и Немања Убовић.

Други српски представник у Лиги шампиона, екипа Партизана поражена је у Мађарској истим резултатом од екипе Солнока.