01.06.2014. 18:05 19:26
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Бета/АП

Српски тенисер доминантном игром се пласирао у четвртфинале Ролан Гароса.

Први рекет Србије Новак Ђоковић  савладао је домаћег тенисера Жо-Вилфред Цонгу, са 3:0 (6:1, 6:4, 6:1). Био је ово 17. међусобни сусрет двојице тенисера и 12. победа Ђоковића, који је на "Филип Шатријеу" показао зашто је један од главних фаворита за освајање турнира у Булоњској шуми. Новаков противник за пласман у полуфинале биће Милош Раонић, који је савладао Шпанца Марсела Гранољерса са 3:0 у сетовима.

Žo-Vilfred Conga
Жо-Вилфред Цонга / Извор: Бета/АП

1. сет

После само 15 минута игре Новак стиче предност од 4:0 у гемовима, уз два брејка предности на свом конту. У тим тренуцима Цонга као да није био присутан на терену, а уз остварених 11 неизнуђених грешака, показао је колико је нервозно ушао у меч. Француз је фантастичном форхенд паралелом одбранио прву сет лопту, при резултату 5:1, али не и другу, пошто је избацио бекхенд дијагоналу и тако препустио Новаку први период игре, после 27 минута.

2. сет

После малих проблема које је имао на свој сервис, Новак је наставио у ритму са краја првог сета и у трећем гему одузео сервис противнику, за 2:1. Фантастичан поен одиграли су два тенисера у наредном гему. Цонга је форхенд винером, освојио поен који је пружио трачак наде публици, која је до тог момента једва упутила који аплауз за Новакову маестралну игру. Прве две брејк лопте на мечу Цонга је имао у осмом гему другог сета, а искористио је другу и смањио на 5:3. Новак је ипак показао ко је газда на терену и искористио прву сет лопту на свој сервис и након 65 минута игре повео са 2:0.

3. сет

Цонга се тотално предао у трећем периоду игре, у ком је Новак после 25 минута игре стигао до прве меч лопте коју је материјализовао и након само 90 минута игре, окончао меч доста лакше него што се очекивало.