РОЛАН ГАРОС: Бердих је гледао у небо, али против НОЛЕТА ништа не помаже! (ФОТО + ВИДЕО)

02.06.2016. 15:27
Novak Đoković
Новак Ђоковић / Извор: Реутерс

Ђоковић се пласирао полуфинале Ролан Гароса.

Маестрални Новак Ђоковића савладао је Томаша Бердиха за нешто више од два сата са максималних 3:0 (6:3, 7:5, 6:3) и пласирао се у полуфинале Ролан Гароса, 30 пут узастопно дошао међу четири најбоља на грен слемовима. Српски шампион је 24 пут тријумфовао против Чеха у њихових 26 досадашњих мечева. Колико је Бердих био беспомоћан најбоље говори податак да је често гледао у небо и надао се да ће му киша помоћи да одложи елиминацију из Париза. Коначно жеља му се испунила средином трећег сета, али кад су судија прекунуле дуел био је љут, јер је мислио да је коначно ушао у желејни ритам. Брзо се уверио да му против Нолета ништа не може...

А ГДЕ СИ ТИ ПОШАО? Овако је магични Ноле „прошетао“ Бердиха (ВИДЕО)

Српском шампиону било је довољно само 32 минута да дође у вођства у сетовима. Изједначена борба водила се до резултата 3:3 кад је Ноле убацио у трећу брзину и добио три гема за редом.

У другом сету Ђоковић је повео са 4:1, али је дошло до малог опуштања, што је Бердих искористио да изједначи на 5:5. Ипак, кад је било најважније Ноле подиже ниво игре и долази до капиталног вођства од 2:0.

У трећем сету при резултату 3:3 због кише, која је незнатно појачала, судије су решиле да прекуну меч. Прекид је трајао само неколико минута. Ноле је поразаговарао у свлачионици са Бекером и Вајдом, вратио се на терен и добио три гема у низу што је било довољно за тријумф и пласман у полуфинале.

Противник Новака Ђоковића  или Томаша Бердиха у полуфиналу Ролан Гароса биће победник меча између Доминика Тима и Давида Гофана.