ЈСЛ: Голеада на Врачару, Звездин нестваран преокрет у другом полувремену за чело табеле!

19.07.2015. 16:58 14:38
Detalj sa meča OFK Beograd - Crvena zvezda
Детаљ са меча ОФК Београд - Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели у претпоследњем мечу првог кола Суперлиге на стадиону Обилића резултатски убедљиво савладали ОФК Београд.

Два полувремена, две приче. Фудбалери Црвене звезде резултатски убедљиво (6:2) савладали су ОФК Београд у претпоследњем мечу 1. кола Суперлиге Србије, иако су после 45 минута били на путу пораза од "романтичара".

Два нестварна полувремена виђена су у паклу Врачара, по веома тешким условима за игру и температури од 35 степени Целзијуса у хладу. Црвено-бели успели су да оправдају улогу фаворита и забележе три бода на старту шампионата, што им је успело тек три пута у последњих 15 година, али ток којим је ишао сусрет на стадиону Обилића није наговештавао такав коначан исход. Звезда је одиграла веома слабо у првом пулувремену, иако је имала апсолутну иницијативу, формални домаћин два пута је матирао Предрага Рајковића, преко Комнена Андрића и Дејана Дражића, за потпуни шок у редовима клуба из Љутице Богдана.

Ипак, оно што се догодило на старту наставка вероватно никад није виђено у новијој историји домаћег фудбала. Као да је потпуно други тим на терен извео Миодраг Божовић, иако је због протеста он сâм морао одмах назад ван терена, односно на трибине. То као да је пробудило његове пулене који су за само 11 минута игре у наставку, у преиоду од 47. до 58. минута, потпуно преокренули резултат и наговестили тријумф гостију. Ређали су се Звездини голови као на траци, пошто су у низу погађали Мамаду Мбођ, Лука Јовић, а затим и Вукан Савићевић два пута, прво са пенала а затим и из игре и стабње агоније црвено-белих из првог дела пребацили на страну тима Владимира Петровића Пижона, некадашњег фудбалера и стратега Звезде.

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol Džošue Parkera u meču sa OFK Beogradom
Фудбалери Црвене звезде славе гол Џошуе Паркера у мечу са ОФК Београдом / Извор: МН Press

До краја меча, за комплетирање ретко виђеног меча за српске фудбалске оквире, и "озлоглашени" Џошуа Паркер је упркос звиждуцима навијача црвено-белих два пута затресао мрежу "домаћина" и најавио бољу форму, а критичаре макар донекле умирио. Убедљивим тријумфом Црвена звезда је макар донекле успела да се спаси очајног утиска из првих 45 минута, али и ублажи разочарање после ране елиминације из Европе.

На крају је остао парадокс да је клуб из Љутице Богдана, иако је био на прагу болног пораза, успео да избори резултат који га је за само 45 минута довео са дна табеле на њено чело, на којем ће друго коло дочекати испред "вечитог ривала" Партизана, услед више постигнутих голова од црно-белих.

Најзанимљивије детаље сусрета на Врачару могли сте да пратите на сајту SrbijaDanas.com.

Меч на стадиону Обилића почео је у мирном ритму у којем су две екипе покушавале да се адаптирају тешким условима за игру. Звезда је солидно почела, органозовала неколико добрих напада, али су полуприлике пропуштали Гаврић, Вијеира и Рендулић. Шок за фаворизоване госте уследио је потпуно ненадано у 16. минуту, када се Андрић нашао у шанси после једне дубинске лопте, побегао Рендулићу и снажним ударцем под пречку матирао немоћног Рајковића.

Fudbaleri OFK Beograda slave gol u meču sa Crvenom zvezdom
Фудбалери ОФК Београда славе гол у мечу са Црвеном звездом / Извор: МН Press

Уследио је притисак Звезде која је покушавала да свим силама до полувремена стигне до изједначења. Ређале су се шансе пред голом Чупића, али није било промене резултата. У 26. минут Звезда је тражила пенал пошто је Вијеира пао после дуела са једним фудбалером "домаћих", али је судија Јовановић само одмахнуо руком. Добар покушај имао је и Ибањез који је у 35. минуту покушао и з велике удаљености, али је Чупић био прибран и одбио снажну лопту ка корнеру.

Није било изгледа за променом резултата, али је Дејан Дражић на истеку другог минута надокнаде побегао офсајд замци црвено-белих, обишао Рајковића и пласирао лопту у празну мрежу и заледио врелу крв у жилама фудбалера и навијача Црвене звезде - 2:0.

Веома чудно друго полувреме имало је адекватан увод. Тренер Црвене звезде Миодраг Божовић искључен је пре старта наставка због приговора с којима је почео још након гола Дражића у надокнади првог дела игре.

Miodrag Božović tokom prvog poluvremena meča OFK Beograd - Crvena zvezda
Миодраг Божовић током првог полувремена меча ОФК Београд - Црвена звезда / Извор: МН Press

То као да је коначно пробудило црвено-беле фудбалере који преко Мбођа, већ после два минута игре стижу до смањења резултата. Нису стигли ни да се поврате од шока, а "романтичари" су поново матирани, пошто је Катаи асистирао усамљеном Јовићу на другој стативи, а млади нападач донео изједначење.

Ни једну акцију нису успели да комплетирају "домаћи", а Звезда је водила. Бивши фудбалер Црвене звезде Планић је погрешио у задњој линији, практично предао лопту Вијеири, а затим га оборио у казненом простору. Судија Јовановић показао је на белу тачку, а Планићу пут у свлачионицу због другог жутог картона. Сигуран извођач био је Вукан Савићевић и тако донео потпуни преокрет гостима.

Агонија "романтичара" у другом полувремену настављена је повредом голмана Чупића којег је у 53. минуту заменио Чанчаревић, а ни он није успео да спречи потпуни преокрет Звезде, па је у 57. минуту Вукан Савићевић још једном погодио за четврти гол Црвене звезде за само 11 минута (2:4).

Fudbaleri Crvene zvezde slave gol u meču sa OFK Beogradom
Фудбалери Црвене звезде славе гол у мечу са ОФК Београдом / Извор: МН Press

До краја сусрета шокирани домаћин није успео да се опорави свега што је преживео у првих четврт часа игре у наставку, што је успео да искорисити чак и "лош момак" Џошуа Паркер који је головима у 77. минуту и надокнади времена успео да комплетира нестваран преокрет свог тима и дебакл "романтичара".

ЈСЛ, 1. коло: ОФК БЕОГРАД - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:6 (2:0)

Стадион: Обилића на Врачару.

Судија: Срђан Јовановић.

Стрелци: 1:0 Андрић у 16, 2:0 Дражић у 45 2, 2:1 Мбођ у 47, 2:2 Јовић у 50, 2:3 Савићевић у 51. из пенала, 2:4 Савићевић у 57, 2:5 Паркер у 77, 2:6 Паркер у 90 3. минуту.

ОФК БЕОГРАД: Чупић (од 53. Чанчаревић), Јешић, Савић, Планић, Златковић, Лишчевић (од 46. Батиница), Цуцкић (од 61. Јанковић), Јовановић, Антић, Дражић, Андрић. Тренер: Владимир Петровић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Рајковић, Цветковић, Рендулић, Мбођ, Ибањез, Ковачевић (од 62. Грујић), Савићевић, Катаи, Гаврић (од 60. Ристић), Вијеира (од 68. Паркер), Јовић. Тренер: Миодраг Божовић.