ШИРОМ ЕВРОПЕ: Томовићева Фиорентина разбила Интер и села на чело, Дортмунд посрнуо пред новајлијом! (ВИДЕО)

27.09.2015. 14:37 14:38
Fudbaleri Fiorentine slave gol Nikole Kalinića
Фудбалери Фиорентине славе гол Николе Калинића / Извор: Бета/АП

"Нероазури" били принуђени да играју без свог најбољег фудбалера Стевана Јоветића, који се повредио на загревању. Лацио преокретом стигао до три бода у Верони.

У дербију шестог кола, али по свему, и досадашњег тока Серије А, Фиорентина је на гостовању Интеру на "Ђузепеу Меаци" декласирала домаћина резултатом 4:1 и преузела чело табеле са истим бројем бодова као и до овог кола стопроцентни састав Роберта Манћинија. "Виола" је потпуно надиграла "нероазуре" у првом полувремену, захваљујући феноменалном Николи Калинићу који је најпре изнудио пенал већ у 4. минуту, да би до краја првог дела игре два пута затресао мрежу Хандановића.

Интер је од 31. минута играо са играчем мање после искључења Миранде, али је  на истеку једног часа игре смањио резултат преко Маура Икардија. Ипак, петнаест минута пре краја Калинић је још једним голом комплетирао тријумф гостију за које је у последњих двадесетак минута играо српски репрезентативац Ненад Томовић. Домаћин је био значајно ослабљен на овом мечу с обзиром да се најбољи фудалер Интера у досадашњем делу сезоне Стеван Јоветић повредио на загревању.

Luiz Adrijano
Луиз Адријано / Извор: Бета/АП

После две победе, фудбалери Милана су претрпели пораз. Ђенова је у шестом колу на свом терену победила 1:0, а стрелац је био Џемаили у десетом минуту. Тим Синише Михајловића је доживео трећи пораз у сезони. Ђеновљани су остварили тек другу победу и тако побегли из опасне зоне. Милан је од 42. минута играо са десеторицом јер је Ромањоли добио црвени картон због ударања лактом.

Фудбалери Лација остварили су другу победу у низу, овога пута преокретом у другом полувремену против Вероне у гостима (1:2), чиме су, након нешто лошијег старта дошли на пету позицију, која води у квалификацију за Лигу Европе. Наиме, Верона је повела преко Хеландера у 33. минуту утакмице и тим резултатом се отишло на одмор. У другом полувремену много боље су заиграли Лацијали. Изједначио је летошње појачање Лукас Биља са беле тачке, да би голом у 86. минуту везиста Марко Пароло донео победу "небоплаво-белима", који су пут Рима кренули са три бода у торби.

Дортмундска Борусија је почела да губи корак са минхенским Бајерном и то баш уочи великог немачког дербија наредне недеље. "Милионери" су успели да преокрену почетно вођство новајлије Дармштата головима Пјер-Емерика Обамејанга, али када се већ чинило да ће три бода остати на "Сигнал Идуна парку", турски интернационалац Суса је донео заслужен бод гостима (2:2). Ово је други везани реми Борусије, после пет узастопних победа на старту шампионата.