ШИРОМ ЕВРОПЕ: Миха разбио Рому на "Олимпику", Хендерсон искористио поклон Свонсија (ВИДЕО)

16.03.2015. 21:13 14:38
Siniša Mihajlović
Синиша Михајловић / Извор: Профимедиа

Сосиједад минималцем до победе, Фиорентина боља од Милана.

Сампдорија је на "Олимпику" остварила можда и највећу победу у досадашњем току италијанског шампионата пошто је са 2:0 (0:0) савладала другопласирану Рому. Изабраници Синише Михајловића били су бољи ривал током читавог меча, а "вучица" је од 82. минута играла без Сеиду Кејте, који је успео у року од 20 секунди да заради искључење. Прво је жути картон добио због приговора, а затим због своје непримерене реакције и црвени. Ђеновљани су се овом победом поравнали са Фиорентином на петом месту са 45 бодова, док је Рома и даље друга са 50.

Фудбалери Фиорентине су на "Артемио Франкију" после преокрета савладали Милан са 2:1 (0:0), а победу "љубичастима" донео је Хоакин Родригез у 89. минуту сусрета. После осмог пораза у сезони, а другог узастопног, питање је колико ће Филипо Инзаги остати на клупи "росо-нера". Фиорентина се овим тријумфом избила на пето место, док Миланези тренутно заузимају 10. место.

Лацио је као гост головима везисте Фелипеа Андерсона у 71. и 79. минуту савладао Торино са 2:0 (0:0) и тако пришао само на бод минуса другопласираној Роми. У екипи "небеско-плавих", Душан Баста је одиграо свих 90. минута, док је Никола Максимовић за "бикове" такође одиграо читав сусрет.

FK Torino i FK Lacio
ФК Торино и ФК Лацио / Извор: Профимедиа

Ливерпул је као гост савладао Свонси на "Либертију" голом Џордана Хендерсона у 68. минуту, после невероватног "флипера" и грешке одбране "лабудова". На овај начин "редси" су остали у трци за пласман у Лигу шампиона, док је Свонси девети са 40 сакупљених бодова.