ШИРОМ ЕВРОПЕ: Качар опет спасио Хамбург, у "пет до 12"

08.05.2015. 22:48
Fudbaler Hamburga Gojko Kačar
Фудбалер Хамбурга Гојко Качар / Извор: Профимедиа

Бивши репрезентативац Србије голом у последњим тренуцима донео вредан бод Хамбургу.

Гојко Качар је јунак Хамбурга. Некадашњи репрезентативац Србије постигао је гол у 90. минуту и тако поставио коначних 1:1 у дуелу 32. кола Бундеслиге, против Фрајбурга. Повели су гости голом Адмира Мехмедија у 25. минуту, али је онда Качар погодио мрежу гостију. После корнера, екипа Фрајбурга се у орв мах одбранила, али је Србин скочио и главом савладао противничког голмана. Качар је и у прошлом колу био стрелац, када је донео победу против Мајнца. На терену су били и Слободан Рајковић, у дресу Хамбурга, као и Стефан Митровић који је одиграо свих 90 минута за Фрајбург.

Након овог меча, Хамбург се налази на 14. месту, са 32 бода. Фрајбург је на 15. позицији, првој изнад зоне испадања. У сваком случају, у наставку шампионата предстоји им борба за опстанак.

У премијерном мечу 36. кола Примере Еспањол је као гост победио Еибар са 2:0. Екипа из Барселоне је након овог тријумфа остао на средини табеле, на десетом месту. Еибар је међутим на 17. месту, првом "изнад црте". Српски нападач из Еибара Дејан Лекић је на терену био од 30. минута, када је заменио саиграча Борху, због повреде.