ШИРОМ ЕВРОПЕ: Мурињо опет надмудрио Венгера, Челси бежи са дна (ВИДЕО)

19.09.2015. 16:02
Dijego Košta i Gabrijel
Дијего Кошта и Габријел / Извор: Бета/АП

Челси савладао Арсенал са 2:0, а тобџије меч завршиле са два играча мање

У шестом колу Премијер лиге у оквиру дербија града Лондона састали су се стари "знанци" Челси и Арсенал. У утакмици пуној такмичарског набоја и емоција домаћини су успели да славе резултатом 2:0.

Пре меча су се тренери два тима - Жозе Мурињо и Арсен Венгер невољно поздравили и показали још једном да се не подносе превише.

Сама утакмица почела је доста резервисано, с тим што се јасно могла приметити бриљантна техничка компетенција играча обе екипе. Нити један тим није желео да се отвори превише у првом делу игре, а кључна ситуација на мечу, чини се она која је и одлучила питање победника догодила се у зауставном времену првог полувремена.

Наиме, након кошкања Дијега Коште и Лорана Кошћелног у казненом простору Арсенала, у причу се убрзо убацио и дефанзивац "тобџија" Габријел. После неколико минута комешања Кошта и Габријел су добили по жути картон, међутим шпански нападач није престајао да провоцира бразилског дефанзивца који је "наивно" згаизио Кошту и добио веома непотребан црвени картон. Из целе ситуације пргави Кошта је изашао као победник, а у наставку меча Венгерова екипа играла је са играчем мање.

Први погодак на мечу виђен је у 53. минуту у мрежи Арсенала, а први гол у Премијер лиги постигао је дефанзивац Курт Зума након слободног ударца Сеска Фабрегаса.

У 79. минуту везиста Арсенала Санти Казорла добио је други жути картон, и то је био моменат када је било потпуно јасно да ће три бода ипак остати на "Стамфорд Бриџу".

Нису могле "тобџије" да се носе са "плавцима" са два играча мање на терену, па је победу потврдио Еден Азар у првој минути судијске надокнаде.

На крају меча Мурињо је тај који је имао право да слави, а овај пут, за разлику од почетка меча поздрав двојице стратега је изостао.