СП: Први реми на Мундијалу, без голова у Куритиби

16.06.2014. 20:59 14:45
Fudbaleri Irana i Nigerije, Deđagah i Jobo, u duelu tokom meča Mundijala u Brazilu
Фудбалери Ирана и Нигерије, Деђагах и Јобо, у дуелу током меча Мундијала у Бразилу / Извор: Танјуг

У потпуно безидејној игри, Нигерија и Иран разочарали гледаоце широм света и поделили бодове.

Селекције Ирана и Нигерије играле су без голова (0:0) у последњем мечу другог кола Светског првенства у Бразилу играном у Куритиби.

Такмичење у Групи Ф почело је у недељу очекиваном, али тешком победом Аргентине над Босном и Херцеговином (2:1), док је други сусрет, игран дан касније, донео прво велико разочарење за љубитеље фудбала широм света, пошто после деведесет минута игре није виђен ниједан погодак.

Две селекције које се могу сматрати аутсајдерима у овој групи су оправдали те наслове, пошто после деведесет минута мучења Бразуке нису створиле ниједну велику прилику, а некмоли затресле противничку мрежу. У том смислу, две екипе нису ни заслужиле више од једног бода, који ће сигурно много више значити Иранцима који су већ у првом мечу на Мундијалу стигли до првог бода, док су "супер орлови" неочекивано изгубили два вредна бода која их могу коштати пласмана у наредну рунду.

Нигеријци се у наредном колу састају са Сушићевим "змајевима", док се Иранци састају са Аргентином.

Džon Obi Mikel u duelu sa reprezentativcem Irana na Svetskom prvenstvu u Brazilu
Џон Оби Микел у дуелу са репрезентативцем Ирана на Светском првенству у Бразилу / Извор: Танјуг

Група Ф: ИРАН - НИГЕРИЈА 0:0 (0:0)

Стадион: Арена де Баишада, Куритиба.

Судија: Карлос Вера (Еквадор).

Стрелци: -.

ИРАН: Хагиги, Пулади, Монтазери, Садеги, Хосеини, Тејмуриан, Хејдари (Шојаи 89), Некунам, Хајсафи, Дејага, Гушанеђад. Селектор: Карлос Кеирош.

НИГЕРИЈА: Енејама, Омеруо, Обоабона (Јобо 29), Ошанива, Амбросе, Азиз (Одемвинге 69), Муса, Оби Микел, Онази, Мозес (Амеоби 52), Еменике. Селектор: Стивен Кеши.

Меч Иран - Нигерија можете пратити у текстуалном преносу на сајту "Србија Данас":

90 2. минут - КРАЈ!!! Без идеје, без, шанси, без голова, без потребе утрошених 90 минута живота за сваког истинског љубитеља фудбала - 0:0.

90. минут - Деведесет минута се чекало на узбуђење, а онда је у 30 секунди Шола Амеоби два пута имао прилику, али га је оба пута у одсудном моменту осујетио Полади, па није било промене.

83. минут - Одемвинге сјајно прихвата лопту раменом на ивици шеснаестерца, дивно шутира, али лопта одлази поред гола. Не би вредело и да је ишло у оквир гола, јер је судија Вера сматрао да је играо руком.

81. минут - Тејмуриан шутира из даљине, лопта је одскакутала поред гола Енејаме.

78. минут - Бледа игра која наговештава први реми на Миундијалу у Бразилу. Квоте за реми на клађење уживо вероватно више не постоје.

Šola Ameobi pravi prekršaj u šesnaestercu Irana tokom meča Mundijala u Brazilu
Шола Амеоби прави прекршај у шеснаестерцу Ирана током меча Мундијала у Бразилу / Извор: Танјуг

70. минут - Шола Амеоби покушава главом у шеснаестерцу Ирана, али при том прави прекршај у нападу.

69. минут - Одемвинге мења Азиза у екипи Нигерије.

62. минут - Иранци су се определили за контранападе, којих је у другом делу било знатно више. Ипак, озбиљнијих шанси и даље нема.

52. минут - Легендарни Шола Амеоби улази у игру уместо Мозеса.

50. минут - Иранци први прете у наставку. Реза је покушао још једном из даљине да изненади Енејаму, али је био непрецизан.

45 2. минут - Крај првог полувремена! Тотална доминација Нигеријаца, али су им шансе биле прилично "мршаве" - 0:0.

45. минут - Муса у казненом простору Ирана спушта лопту грудима, она погађа Садеђија у руку, али се чини да би било престрого да је Вела досудио једанаестерац.

34. минут - Прва права прилика и за тим из југоисточне Азије. Реза Гушанеђад је са петерца одлично шутирао главом после корнера, али је Енејама био добро постављен.

31. минут - Муса умало да изненади Хађиђија из велике даљине. Голман Ирана ипак избацује у корнер.

29. минут - Обоабона ипак не може да настави меч. Улази Џозеф Јобо.

20. минут - После двадесетак минута игре Нигеријцима је већ двапут указивана помоћ на терену. Да ли су лоше физички припремљени или их иранци не милују видеће се у наставку. Обоабони се добрих три-четири минута указује помоћ.

17. минут - "Супер орлови" контролишу и лопту и игру, док се Иранци надају да нешто могу да учине из контранапада.

9. минут - Прва озбиљна прилика за Нигеријце, Онази је ушао у шеснаестерац, шутирао под притиском противника, али лопта је отишла поред гола.

3. минут - Нигеријци су први припретили, Мозес је ушао у средину, шутирао са ивице шеснаестерца, али недовољно јако.